ghepard Creative Commons License 2011.11.10 0 0 208

Hát igen, az emberek 99%-a rendes, tökéletes szemekkel születik. Hogy kialakul a kancsalság, aszongyák, hogy nagyon hamar, fiatalon stb. Aki 25 évig nem kancsal, már nagy az esélye, hogy nem is lesz.  A nagy kédés, hogy mi a franctól ment a bal szemed befelé olyan hamar. Nekem csak tippem van - sokkal többet aludhattál 1 éves korig az egyik oldaladon, mint a másikon. A csecsemők naponta 20 órát is alszanak, nem mindegy tehát milyen helyzetben.......

 

Na látom, Nálad se segített a szemtorna és még a műtét se, sőt még a szemüveg se (az még senkinek se javította meg a látását azt hiszem).

 

Mi korrigálható lézeres műtéttel? A tompalátás? Ha esetleg ki is élesítik, attól még nem biztos, hogy jól is fog mozogni? Nem tudom, nincs tapasztalatom ezzel.....

 

A lényeg, amit írtál, azt aláírhatom. Nálam is pont ez volt a helyzet egész 45 éves koromig. Egyébként hány éves vagy, ha nem titok? Mivel gyakorlatilag nem hallok születésem óta (legalábbis ezt állította édesanyám, de már nem nagyon hiszem el)  - a szemek szinte átvették a fülek szerepét is. Szinte láttam (és még ma is látom), hogy mit mondanak, szó szerint, mert tudtam (és még egy kicsit tudok is) szájról olvasni. Tehát ahogy mozog a száj, úgy olvastam le, hogy mit mond az illető...... Ezért nekem sasszemeim voltak, olyan dolgokat is láttam, amit az átlagember nemigen láthat. De úgy 45 évtől változott a világ, egyre rosszabb lett - úgy általában az egész test mintha egy rosszabb fokozatra kapcsolt volna. Három év alatt annyit romlott, hogy a monitort már 140-160 cm-ről kellett néznem. Akkor még csak 14 hüvelykesek voltak (már ami nekem volt a melóban) és már nem tudtam a kis betűket olyan mesziről olvasni. Fogalmam se volt mitől, jött a szemcsi és 9 évig hordtam, de semmit se javított látásomon. Pont ugyanaz a helyzet, minbt a hallóka viselése (azt is viseltem 4 évig, múlt század 80-as éveiben), abból meg mindenféle bajok származtak. Semmit se segített a hallásomon és ráadásul még egy csomó dolgot elb*szott............

Előzmény: .ETNA. (207)