ghepard Creative Commons License 2011.11.09 0 0 205

A 3 év alatt, mióta foglalkozom a szemeimmel, nem fordult elő, hogy a melóm végére ne érezzem száraznak a bal szememet. Ez még sokszor annak ellenére is jelentkezett, hogy próbáltam korrigálni. Ezzel megint csak az baj, hogy az ember elfelejti ezt a teendőjét a gondolkodás és billentyűcsapkodás közben (na meg a folyamatos pislogás is gond). Lassan a mai munkanapomnak is vége. Ez a negyedik nap, mióta balra tettem a monitort és egy kicsit oldalra biccentettem. Az egyik napon se csináltam az ég világon semmit, mégse éreztem száraznak a bal szememet. Tehát nagyon hatásos a dolog. A monitor most úgy van, hogy a jobb széle pontosan az orrommal van egyvonalban és a tartótalpa jobb széle alá tettem egy ceruzát. Így tehát tőlem balra van és egy kicsit még balra is van döntve. Csak lekopcsiztam, ahogy nézem a TV-t. De itt és a TV között van egy nagy különbség. Az olvasás. A TV-ben csak egy sort olvasok és az is többnyire balról jobbra fut a képernyőn. A melóban viszont egész nap jobbról balra kell olvasnom. Ennek ellenére is annyira hat ez a dolog, hogy legalább már nem szárad ki a bal szemem.

 

Mivel tőlem balra van a monitor, de a billentyűzet a helyén maradt és párhuzamos az asztal hasamnál lévő részével, ha felnézek a monitorra, akkor a szemek útja mindig először jobbról balra történik, ha akarom, ha nem. Mivel meg is van egy picit döntve a monitor, a testem (főleg a fejem) is valahogy egy kicsit a háttérben mintha 1-2 fokkal megdőlne akkor magától. Ez pont elég ahhoz, hogy a bal szem többletkönnye átmenjen a szem bal oldalára a gravitáció miatt és így pislantáskor nem szippantódik be. Mivel jobb felé olvasok, akkor lassan megy át a másik felére, majd megint vissza. És így mintegy hinta, szépen mozog a könny a bal szememben is oda vissza. Na ez klassz. Most már csak meg kell várni talán, hogy a bal szem éveken át berakódott csatornáiból (hogy 6-14 darab van) feoldódjanak a lerakódások. Mert mindig azt hittem, hogy a bal szemem a melóban nem is termel könnyet. Kint is mindig a jobb szem könnyei indulnak meg először. Mikor az már szinte csurog, akkor kezd a bal csak benedvesedni. Hiába, már 35 éve nap mit nap nyomom valami kijelző, vagy monitor mögött és mindig jbbról balra kell olvasni....... Na most lehet talán feljavulhat nap közben is a bal szem........