ghepard Creative Commons License 2011.11.04 0 0 194

Hogy a melóban miért lesz sokkal jobb a jobb oldali szemem, azt már próbáltam ecsetelni. Most nézzük, hogy miért lesz sokkal jobb otthon a TV-nél és úgy általában éjjel - a bal szemem. Ez volt a nagyobbik rejtély, ez nemigen ment a fejembe. Milliószor feltettem magamban a kérdést, ez meg hogy lehet. Az összefoglalómban (amit tavaly májusában fejeztem be) főleg a hőmérsékletkülönbségre gyanakodtam. De éreztem, hogy valami még hiányzik. Télen nincs majd semmi hőmérsékletkülönbség a bal oldal és a jobb oldal között, mivel a fürdőszoba ablaka be van csukva (ami bal felé van tőlem).

 

Tehát nézem a TV-t a hálószobában, mégpedig fekve (az asszony kint nézi a sajátját az ebédlőben). A TV a szemközti sarokban van, tőlem balra és pont szembe néz velem. Az ágy párhuzamos a fallal ugyebár, én meg a jobb oldalán vagyok. Tehát a TV kb 2 méterrel van tőlem balra és úgy kb 3.5 méter messze. Tehát még ha fejreállok, akkor is bal felé kell egy kicsit fordulnom, mivel az ágy párhuzamos a fallal. Mivel fekszem, a fejem majdnem felfelé néz (kb 45 fokos szögben van), de a TV kb egymagasságban van a szemekkel. Az a kis bal felé kanyarodás azt eredményezi, hogy egy kicsit balra is dőlök és így a bal szem könnymolekulái lemennek a halánték felé (tehát el a lefolyótól). A jobb szemnél viszont lejönnek a bal felére (az orrhoz közelire), pont oda, ahol a lefolyó van. És így lassan a bal szemem feljavul a jobb szemem meg elbaszódik. Reklám közben (amiből pedig elég sűrű van például az EUROSPORTon is) pedig sokszor hátracsopom a fejem (már ha nem kapcsolok más állomásra), ez meg jobban felsegíti a könnyet a szem felső régióiba. Hogy azt a rabok mindenit, erre a felismerésre majd 3 évig kellett várnom. A jobb szem sorsát éjjel még súlyosbítja, hogy a bal felemen szokok elaludni és, ha éjjel fel is kelek, mindig átmegyek a bal oldalra (már ha nem vagyok épp ott). Na most minden éjjel veszem a fáradságot és felkelek (az ágyon maradok persze), megnézem a TV melletti órát (piros színnel világít). A bal szememmel szinte tökéletesen látom. A jobbal viszont el se tudom olvasni. Most jobbra fordulok és úgy maradok és kb minden 5 perc után megnézem a jobb szemmel. 20 perc után már el tudom olvasni, 40 perc után már szinte egycsapásra. Egy óra után már elég jó (a jobb szem) - a bal közben meg elbaszódott annyira (és szúr a bal felső sarka), hogy alig tudom elolvasni a számokat az órán bal szemmel...........

 

Ezeket az ismeretek igyekszem felhasználni a monitor mögött. Majd írok erről is, egészen mellbevágó.........