Tinman Creative Commons License 2011.11.03 0 0 1005

Nekem is émelygéssel kezdődött (hányingernek azért nem nevezném), ez szerintem arra vezethető vissza hogy a fülünkben van az egyensúlyi szerv is és ha az agyunk disszonáns jeleket kap innen akkor így reagálja le. Nekem pár hét alatt teljesen elmúlt, szerintem az agy megtanulta hogy ez van, alkalmazkodott hozzá, de lehet hogy a forrás szűnt meg. Én is őgy gondolom hogy hosszú távon fenálló fülzúgás az jó eséllyel már idegrendszeri a probléma. Van ráció az okfejtésében: http://www.egyno.hu/egeszseg/uvolt_a_csend_van_megoldas_a_fulzugasra

Nálam ami most megy: Valaki írta korábban hogy puszába üvöltéssel múlasztotta el, először azt hittem ez csak véleltlen egybeesés lehet, azonban mostanában 2x is nagyon hangos flex/porszívó mellett voltam pár percet amitől erős fülcsengésem lett, ez szép lassan kb. 10 perc alatt lecsitult és azóta úgy érzem kevésbé cseng (nem hamarkodom el a következtetést mert nálam eleve van egy hossző távú hullámzása, de eléggé minimumátlag közelében vagyok már egy ideje). Orvos viszont azt mondta hogy minden erős hangot kerülni kell, ezért nem erőltettem.  Azonban belegondolva logikus feltételezés hogy többször ismételve egy ilyen folyamatot az agy képes lehet új szinaptikus kapcsolatok kiépítésével visszaerősteni a korábban elvesztett csengés csillapítási funkcióját.

Előzmény: virágosmező (1004)