kispestiszül Creative Commons License 2011.11.01 0 0 1955

Nem szoktam fórumokra írni ezét előre is elnézést ha nem a modern internetes stílusban fogalmazok. Most azonban nem tudom szó nélkül megállni a hétvégén történteket, főleg úgy hogy személyes tanúja voltam a dolgoknak. Kispesti szülőként voltam a lelátón ugyan is felkérés érkezet a gyerekek felé hogy mindenki nézze meg a felnőtt mérkőzést és buzdítsa a csapatot ezen a fontos meccsen és úgy gondoltam mint a Kispestet szerető és a kézilabda iránt elkötelezet szülő én is megnézem a mérkőzést . Sajnos óriásit csalódtam! A kispesti szurkoló tábor mellett foglaltunk helyet amit később nagyon megbántam. Az ellenfél szurkolóinak és játékosainak nyomdafestéket nem tűrő szidalmazásán kívül normális rigmusok szinte nem is hangzottak el. Az ellenfél edzőjének köpdösése szégyenletes látvány volt. Már a lelátón megtörtént az ellenfél szurkolóinak ok nélküli provokációja többen átmentek a másik szurkoló táborhoz kispesti részről láthatóan hogy verekedést provokáljanak. De a legmegdöbbentőbb volt az egyesület elnökének reakciója volt , ugyanis mindezt testközelből nézte végig egy oszlop mellett állva és nem tett semmit a megakadályozására, nem szolt rá a köpdösőkre nem ált az ellenfélhez átrohanok elé, nem ált ajtóba hogy megakadályozza a szurkolok kirohanását a csarnokból a távozó mohácsi szurkolok után pedig látható volt a szándék a verekedésre. Feltettem magamba a kérdést ezért kellet a meccset átrakatni más időpontra ezek miatt a „szurkolok” miatt, ezt a „példát” kell látnia a klub utánpótlásának, ez fogja erősíteni a klubhoz való kötődésüket? Azt hiszem ezek után egy darabig nem fogok felnőtt mérkőzésre járni és a gyerekemet sem fogom engedni. És csak azért nem váltunk másik egyesületre mert szerencsére az utánpótlásban olyan emberek dolgoznak ebben az egyesületben akik teljesesen mást képviselnek. Mind ezt teszik úgy hogy érzékelhetően  a klubtól semmilyen támogatást nem kapnak sem anyagilag (Lásd mezek, melegítők, eszközök) sem erkölcsileg (Lásd a technikai vezető azt sem tudja mikor van egyéb utánpótlás mérkőzés és hogy milyen színű meze van a csapatnak még egy gyerek vagy serdülő meccsen sem találkoztunk vele). Lehet hogy még nincs ez az utánpótlás csapat toppon és most még vereségeket szenvednek, de látva azt a szakmai és emberi munkát ami a háttérben folyik bízom benne hogy az eredmények is jönni fognak.

Elnézést hogy nem írom ki a nevem de nem szeretném a gyermekemet kellemetlen helyzetbe hozni.

De úgy éreztem hogy mindezt le kell írnom.

Egy nagyon régi kispesti kézilabda szurkoló és jelenlegi szülő.