ghepard Creative Commons License 2011.10.25 0 0 189



Tehát akkor kicsit a szellemekről. A fenti kép a tökéletes. De sokszor az ember olyanokat lát, mint a középső sor és ide még csak jobbra és alulra tettem szellemeket. Ha azonban pontosan a szellem szélére nézünk kitartóan (vagy még jobban kifelé, de nem erre a képre, mert erről sose fog eltűnni), akkor alá mehetnek a vezérkép alá és így valami olyasmit láthatunk, mint a harmadik sor. A jobb illusztráció érdekében piros a szellemkép. A harmadik sor érezhetően jobb a középső sornál. Ha gyakorolni fogunk, akkor  a szellemkép szétfoszlik és marad az éles kép.

 

A mai ember már kiskorától az iskolákban balról kezdi értelmezni a szöveget. A 6-8 órás tanítást sokszor a számgép, TV, mobil stb követi és így beleidegződik az emberbe a balról való értelmezés és akkor is azt használja, mert sokat azt tanulta és könnyebben megy. Most megpróbáltam vasárnap és hétfőn a TV mögött, majd a szabadban is jobbról értelmezni. Ami azt jelenti, hogy amit látni szerettem volna, annak mindig a jobb szélére mentem a szemekkel és onnan próbáltam értelmezni. Hát mit mondjak, marha furcsa, de minden viccet félretéve jöttek a meglepetések. A tenisznél például egy két szó van a képernyőn és vígan lehet jobb felől értelmezni. A pálya vékony vonalait és a kis labdát tűélesen láttam szinte órákig egyfolytában. De figyelnem kellett, hogy ne a szokásosan nézzek. 3-4 órát is elnéztem szinte teljesen éles kép volt mindig. Ha elfelejtettem és nem néztem a jobb felét, akkor kezdett szellemesedni, de egy kettőre vissza lehetett állítani élesre. Elég volt pár dolognak a jobb felére menni és ott maradni icipicit, aztán indulni bal felé. És ez nagyon szépen működött kint is a természetben. Azt hiszem most fél évig ezzel fogok szórakozni. Ja és még a fent lenttel, amiről talán holnap írok egy kicsit bővebben. Az más miatt romlik el szerintem. Majd leírom, hogy hogy látom most a tapasztalatok alapján........