Blende Creative Commons License 2011.10.21 0 0 799

Szia,

 

Ha ismerőshöz mész szerintem hamar elrepül az az egy hét. Igen, Maui és Big Island egész más.

A sziget többi része szerintem egészen rendben van. Mi azért voltunk ott annyit mert én repültem ott vitorlával a sziget túlsó felén pár napig.

Az pl. érdemes neked utasként is kipróbálni nagy élmény!

 

Honolulu-Oahu részen a busz (egyenlőre még csak az van) elég jó. Sokat láttunk és elég sűrűn jönnek-mennek. Mi végig kocsit béreltünk mindegyik szigeten. Kailua-n laktunk így kellett is. Szerintem ha nem a nagyvárosi részen leszel kell autó. Vagy rengeteg idő a buszozáshoz.

itt meg tudod nézni a buszt:

http://www.thebus.org/

 

A parkolás amúgy nem olyan gáz. Sok helyen van ingyenes parkoló, ahol meg fizetős ott 1 USD / óra. (olcsóbb mint pesten..)

 

Waikikin sztem ne hagyj értékes dolgot a parton. ált senki nem hagy magára semmit. nagy a tömeg és sok a fura alak.

Kocsiban sem szabad SEMMIT hagyni. láttunk pár feltört kocsit (betört ablak) parkolni. De ezt a kölcsönzőben és a szállodában/szállásadók is mondják.

 

Ha lemész strandra max. törölköző, kulcs, papucs.. Mi is mindíg felváltva fürödtünk mivel volt nálunk fényképező, pénz ilyesmi.

 

Előzmény: Törölt nick (798)