Taktus Creative Commons License 2011.10.21 -1 0 169

A fórum régen vetődőtt már fel és kicsit eltért,hisz itt a szülők nem iskolás gyerekekről kezdtek el mesélgetni,akik már nagyok,akár már felsősek,vagy középiskolások,hanem babákról,pici gyerekekről.Én az iskolások kuki vizsgálatával nem értek egyet,csak a gyerek és szülője tájékoztatása és beleegyezésével,mert igen megalázó,hogy közlik felsős,középiskolás fejjel,hogy vetkőzzőn le meztelenre és elkedzik húzkodni a nemiszervét,sokszor még arra sem figyelve,hogy az orvoson kívül más ne tartozkodjon bennt vizsgálatkor.Szerintem ez megalázó és sértő.Azért gondoljunk bele mi felnőttek sem a munkahelyi orvosunkkal vizsgáltatjuk meg magunkat és nem hiába van valójában szakorvos.Nekünk sem mindegy milyen orvos és hogyan vizsgál.Én nem támogatom,sokat lehetet olvasni milyen megalázó a fiataloknak,ismerőseim között volt akiket 6.-ban vizsgáltak meg és már napokkal azelőtt mindenki stresszelt,szorongott,egy kamaszodó,szőrősődő fiú rég nem kívánja mutogatni,női orvosnak meg még inkább nem a nemiszervét.Igen megalázták őket,igaz itt egyesével ment a vizsgálat,de visszaéltek teljesen a gyerekekkel szemben és a szülőkkel,hisz senki nem mondta el nem kötelező a vizsgálat sem.Még pár nap múlva is látszott rajtuk hogyan érzik magukat,és korábban a vizsgálat előtt is folyton arról beszélték hogyan lehetne megúszni.Volt aki még középiskolában is felemlegette milyen rosszérzés volt számukra.

 

Akik meg most középsulisok azoknál meg már ott is van nemiszerv vizsgálat,és azért ott már majdnem felnőtt testtel bíró fiatalokról beszélünk és ott is sok a panasz.Ez így nincs jól egyáltalán.van ahol már középiskolás lányok írtak arról hogy odáig jutott ez az egész vizsgálat hogy nekik is már meztelenül kell felfeküdni a vizsgálóágyra és kézzel vizsgálják a nemiszervük,a mellük.Nekem senki nem monja ez normális és rendjén van,ezt nem szabadna.Ez megalázó,sértő és nem igazságos velük szemben.Ha egy felnőtt nő elmegy nőgyógyászhoz ott csak orvos van jelen vizsgálatkor és nem meztelenül vizsgál,nem más diáktárs előtt és nem kényszer miatt vesznek részt rajta az emberek.

 

Iskoláskor előtt lehet egy kiterjedtebb vizsgálatot végezni a gyerekeknél minden a hején van,de ott is szakemberre lenne szükség,mert egy sima orvos,nem biztos észre veszi a kisebb eltéréseket,és lehetőleg szülő jelenlétében,aztán már csak mint  lehetőséget felkínálnia vizsgálatot,nem kényszeríteni rá bárkit. A gyerek érzése is számít,megalázni,kiszolgáltatni nem szabadna