ghepard Creative Commons License 2011.10.21 0 0 185

Hát akkor üdv a topikban. Hát érdekes dolgok, az biztos. A legérdekesebb az, hogy ezt az ember tudja már jó rég, csak nem jön össze abban a szürke agyában, hogy fel is használhassa valahogy ezeket az ismeretek a jobb látásért. Csak most tudatosult bennem, hogy még miért segített nekem az a mindenirányú színesbetűs olvasás. Fél évig kisérletezgettem vele (tehát majd minden nap olyan 45 percet úgy olvastam). Lejjebb van róla duma és képeket is betettem. A választ már leírtam akkor is és jó a válasz, de kevés a megértéshez, hogy azért, mert minden irányban olvastam és ez által a szemizmok meg minden ott bent, minden irányból izeg mozog. Vegyünk egy egyszerű példát (majd készítek szellemes képet és beteszem ide). Egy szellemet látunk a vezérkép alatt modjuk 1mm távolságban. Ha mondjuk a betűk 2mm nagyok (aszcvnmiou stb), akkor a felső fele még éles (de már nem olyan erős, mert hiányoznak a szellemkép fotonjai) , de a másik fele már össze van keverve az eltolódott szellemképpel. Mivel az alakok mindenfélék, szinte sose takarják a vezérképet (össze vissza váltakoznak) és így nagyon széthangolja az agyat. Na és még a vézérkép alatt éktelenkedik a szellemkép. Na most ha ezt a formációt megfordítjuk fejjel lefelé, akkor hirtelen a betű alját fogjuk élesen látni (ami most ugyebár fent lesz). Mivel én pontosan így gyakoroltam (normálisan olvastam a mailokat és a napi híreket, persze előtte atkódoltam a progival), 2 másodpercen belül így is és úgy is láttam a betűket, mert soronként változott a dőléssszög (90 fokkal). Tehát meg volt az agyban az éles kép az egész betűről és azért nem olyan hülye azért, hogy a rosszabbat válassza.............. Ez a dolog végül rászedett, hogy megszínesítsem hasonló módon a saját editorjaimat (minden betűnek meg van a maga színe), melyeket már 20 éve használok. Nagy meló volt, de rászedett a dolog és már másfél éve úgy dolgozom, hogy azokban színesben irogatok....

 

Na most nem tudtam hinni a szemtrénernek, semmi magyarázatot nem tudott adni kellemetlen kérdéseimre. Már 32 éve nem tudok hinni az orvosokban és a gyógyszerekben. Már akkor úgy döntöttem, hogy akiben fogok hinni, az én leszek, ha magamnak se fogok tudni hinni, akkor fel is akaszthatom magam, de 2000-ben mégis szemüveget kezdtem hordani (nagy hiba volt). De ugyebár ehhez sok mindent azért meg kell tudni, tapasztalni stb. Fizikai kutatóintézetben dolgozom és azért a 38 év alatt valami csak rám ragadt. Ha én nem is tudok semmit, az agyam azért tud, csak használnom kell - rengeteg infó van benne. Na itt a nagy kérdés, ki az az, vagy mi az az Én, aki használja és hogyan szedi ki onnét, mert az agy csak valami tárolóeszköz lehet............

 

Majd még irogatok, szerintem a szem és a látás nagyon fontos az embernek és azt kisérletezgetem szórakozásképp, hogy hogyan javíthatom természtes úton. A lézerműtét is csak egy szemüveg (persze bevésve a szaruhártyába) és nem végleges megoldás. Az ember változik és a látása is, de a bevésett szemcsit már nem lehet letenni. Ki tudja mi vár azokra az emberekre öregkorukra. Ugyanaz elé lesznek állítva, mint én voltam - aztán felteszik a szemcsit vagy nem. Mert akkor már fokozatosan rosszabodik a szem és a műtéthez 3 év állandó erősségű szem kell, másképp nincs értelme. Ja és másodszor megint le kell vésni (párologtatni) bizonyos vastagságú szaruhártyát, ami már vesélyes is lehet........