FantasyLandia Creative Commons License 2011.10.06 0 0 744

*5-ös ez a válasz :)

Pedig érthetően leírtad a menetét, ha valaki alaposan visszaolvassa a hozzászólásaidat!

Soha nem felejtem el amikor 2009 Áprilisban megvettem az első körben 80 db Leylandi Ciprust.
Kérdésem a következő volt a faiskolában:  Mikor metszem vissza őket leghamarabb? Erre a válasz: Ebben az évben neee, talán jövőre ősszel (de jó hogy soha nem fogadtam meg ezt a tanácsot), de a legjobb a második évben... Pfff
Nem fogtam fel hogy miért nem szabad metszeni még abban az évben amikor elültettem őket?! Valószínű azért, hogy gyökeret eresszen és ne a növekedésre koncentráljon.
Ennek ellenére több utánajárás után, napokig olvastam angol és német fórumokat, majd eldöntöttem hogy Július az a hónap amikor számomra és a növényeim számára a legideálisabb a metszésre :)
Ez így is van több mint 2 éve, és működik!!!
Ebben az évben nagyon aktív növekedésnek indultak, már némelyik meghaladta a 3 méteres magasságot. Szépségesek, de egy valami nem tetszik. Azt vettem észre hogy ahol gyep van a Leylandi alatt, ott valamiért olyan gyengusznak tűnik a növény, és közvetlen a szárnál száraz, elsárgult levelek potyognak és ritkásabb, nem volt olyan aktív a növekedése sem, mint azoknak melyek alatt nincs gyep, csak a kopasz homok...
Gondolom elszívja a tápanyagot a gyep, dehogy ennyire...


 

Előzmény: natenedu (730)