netszkvid Creative Commons License 2011.09.26 0 0 35947

No meguntam, hogy mindig az en hsz -em jon fel legutolsonak, irok egy frissebbet....

 

Nalunk az az ujsag, hogy Panna nagyiskolas lett, komoly 1. osztalyt kezdett. Az elso 3 nap sokkban volt, hogy nem jatszhatnak annyit mint regen, meg egyaltalan, nincs atjaras az osztalyok kozott, sokkal strukturaltabb, mint a tavalyi elokeszito ev volt.Tanito nenit szereti(szimpatikus energikus palyakezdonk van). Lehet, hogy a palyakezdesbol adodik, de szerintem rogton a masik hazi feladattal kicsitt tulbuzogta magat a t. tanero. Leirom, mit szoltok hozza. Feladat: AZ ABC elso 7 betijevel kezdodo szavakat kell irni, de ugy, hogy csak ezt az elso 7 betut (A, B, C, D, E, F, G) lehet hasznalni. Hat szerintem egy 5 evesnek ez nagyjabol kinai, plane ha eddig a cat, dog, mum and dad szavak koreben mozgott. No ennek megfeleloen Pannanak azert eltartott egy darabig mire leesett, mi a tema. Igen az, de meg olyan keves szot ismer leirva, hogy nincs repertoarja, mibol valogasson! 

Nekem mostanaban kezd megvilagosodni miert kezdik itt korabban a sulit: a betuk ismerete es az olvasas es iras kozott fenyevnyi tavolsag van, minden szot gyakorlatilag meg kell tanulni. A szabalyok lazan alkalmazhatok, a betuk kiejtese meg tok fluid, hol ezt hol azt mondunk (ld a g a cage es go szavakban, meg az osszes legalapvetobb ige nagyjabol...).

Szoval jol leizzadtunk, az Orszagh fele nagyszotar is elokerult, bevallom. Egy 5 eves gyerek hazi feladata, elso osztaly, az tanev 3. heteben. Ertekelem, hogy nem visszabofogos hazit akarnak adni, de azert na....

 

Jol sejtem, hogy jovore szeptemberben a topik gyerekek nagy resze is iskolat kezd? Vagy hogy van mostanaban?

 

Jo lenne uj eletet lehelni a topikba, ha van ra erdeklodes (reszemrol van, ki hogy van, mi tortenik Veletek,kistesok nagytesok, munka, nem munka, egyebek...)