spucc Creative Commons License 2011.09.22 0 0 4973

A faelgáz fórumon volt többek között erről is szó a 6839-6851, illetve a 6635-6676 hsz-ek. tájékán:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=200&na_step=200&t=9154219&na_order=

 

Csak néhány dolog hirtelen, hogy miért előnyösebb szerintem a  túlméretezett kazánkör:

 

-A rendszer, ha lecsökken a kazán delta T, biztosabban elszállítja a meleget. Kisebb felforrás veszély.

-Nagyobb valószínűséggel járatható a sziv 1 fokozaton. Áramfogy, nincs kavitáció, zaj, szivattyú-élettartam nő, stb.

-Ha baj van, vagy egyéb okból,  még van fordulatszám-fokozat tartalék, stb.

-Gyorsabban melegszik a pufi, a fűtéskör.

-Ha később bővítés, átalakítás lesz: nem akkora gond. Nem kell újra szakemberhez rohangálni! Berakod a második puffert, és kész! Lesz elég tartalék a túlméretezett körben.

-Nem kell plusz elektronikára költeni.

-Nem szükséges pl. vészüzemi, második, vagy iker szivattyú beállítása.

- A túlméretezett csövek rövidek, szerelvények  többletköltsége csekély. (alapesetben)

-A "self cirkuláció", azaz a gravitációs áramlás a kazánüzem nagyobb időhányadában válik lehetővé. (bekapcsolási idő) Következmények:

-Magasabb hőfokú kazköri sziv. indítási lehetőség, akár 70 fok felett is.

-Egy fűtési ciklus alatt a szivattyú bekapcsolási ideje alacsonyabb, tüzelés alatt is sokat állhat a szivattyú.

 

(A fagáz 6658 hsz ben látható, ha egy 25 Kw os kazán delta T-jét jó kicsire, 7,5 fokra vettem, - ami igaz nem üzemállapot, viszont nem is ritkaság, - pl. amennyiben  a víz átfordul.

A végeredmény az lett, ha épp elegendő kVs értékű szelepet választok, olyan szivattyú kell, ami 50 kPa-t tud 2,8 m3/h mellett.  Hát ez csak a 3 fokozatban lehetséges.)

 

 

Előzmény: iigloo (4954)