Törölt nick Creative Commons License 2011.09.20 -1 0 topiknyitó

sokat olvastam utána, sokat próbálkoztam, de még mindig nem találtam meg a tuti receptet. virtualdub-bal is próbálkozom, de nem jön össze. a nagy problémám a következő:

adva van egy hd minőségű mkv fájl több hangsávval (pl. eng, rus, chi), és ebből szeretnék egy kisebb felbontású és helyigényű avi-t (divx vagy xvid) csinálni egy kiválasztott hangsávval. a virtualdub nem bírkózik meg a dologgal, az össszes hangsáv egyszerre szól az avi-ban... a beállításai jók a programnak, lehetne jó minőséget csinálni, de ezt nem tudtam megoldani. a xilisoft-ban ki lehet pipálni melyik hangsáv kerüljön az avi-ba, de annak buták a paraméterezhetőségei és ugyanakkora fájlméret mellett, mint a vdub esetében, sokkal rosszabb lesz a képminőség, sokkal jobban blokkosodik a kép, akármekkorra bitráta megadása mellett is (akár többezer kbps-nél is!). olyat is próbáltam, h kiszedtem az mkv-ból a nem kellő hangsávokat (mondjuk orosz) és így konvertáltam vdub-bal, de akkor is volt valami hiba, már nem emlékszem, h mi, mert annyit próbálkoztam. olyat is próbáltam, h hang nélkül konvertáltam, majd az mkv-ból kiszedett dts hangból csináltam nagy nehezen mp3-at és a vdub-ban alá raktam, de akkor meg a film közepére már el volt csúszva a hang. máskor sikerült hangot időzíteni vdub-ban, úgyhogy nem is értem. azt sem, miért csúszik el, ha a videó és a hang is egyforma hosszú. ugye a vdub-ban vannak finombeállítások mint pl "advanced simple l5", ez hiányzik a xilisoftból, ott csak felbontást, bitrátát lehet állítani. tehát a xilisoft az jó lenne, de borzalmas a minősége. mit lehetne tenni? az sem ártana, ha asztali lejátszó vinné utána az anyagot és rá lehetne égetni a feliratot az avi-ra. ötleteim nekem is voltak, de nem jutottam előre. remélem lesz valaki, aki nem csak találgat, mint én, hanem tudja is a megoldást. ja, a gép egy pc, xp-vel.