Törölt nick Creative Commons License 2011.09.15 0 0 2446

http://www.boon.hu/miskolc/gazrobbanas-a-varoshaz-teren/1790693

12.02: Továbbra is több száz méter sugarú körben le van zárva a miskolci belvárosban a robbanás epicentruma.

"Újságíró" ennyire hülye hogy lehet? Egy értelmes embernek legalább feltűnne, hogy az "epicentrum" szót általában földrengéssel kapcsolatban szokás emlegetni. Talán nem véletlenül?

Epi-  görög előtag: valami mellett, fölött.

Epicentrum: földrengés fészke fölötti, földfelszíni pont, terület.

Itt a robbanás talán 1-2 méter mélyen történt, egy árokban. Vagyis akkor centrum és epicentrum gyakorlatilag ugyanaz. Semmi értelme epicentrumról beszélni, ostoba...

De mekkora gyagyi ez a boon.hu... elég egy ilyen terhelés (esemény) és máris lerohad a szerver. Persze, mert a weboldal tele van mindenféle adatszeméttel, flash-szarral, ami a lassítja a betöltődést. De még egy gyengébb számítógépet is megakaszt. Egy fos az egész... Nem is szoktam látogatni, csak ritka esetben.

 

De még külön utálom, amikor a cikkekben kiemelnek szavakat, szinte csak úgy random, mert a barom cikkíró azt hiszi, hogy folyton szavakat kell kiemelni. Hol látott ilyet, nem tudom... én is kiemeltem szavakat a hozzászólásomban, de annak van egy meghatározott logikája, és nem is vittem túlzásba.