vissza a jöv Creative Commons License 2011.09.14 0 0 9900

Kedves Fórumozók!

 

Egy kis segítséget szeretnék kénit. Előljáróban elmondom, hogy van jogi képviselőm, akivel meg vagyok elégedve, de  hátha valakinek van bármi hasznos tanácsa az alábbi ügyben.

 

Röviden: A gyerek az elmúlt 8 évben velem lakott, az apja 30.000,- Ft-t fizetett havonta.

( a bejelentett jövedelme természetesen minimálbér volt a válás kimondásakor).

 

Sajnálatos módon a gyerek idén tavasszal úgy döntött, hogy átmegy az apjához lakni . Iskolai problémáink voltak, nem járt iskolába, nem tanult , gyámhatóság, gyerekvédelem stb. . Kértem  a papa segítségét ezen gond megoldásában az elmúlt években, de nem segített, a gyerek meg inkább átment hozzá .

Röviden ennyit erről, mert nem szeretnék litániát írni.

 

Apuka egyből rohant a bíróságra, hogy akkor ő mostantól havi 100.000,- ( !!!))  ft. gyerektartást kér tőlem. 8 évig 30.000,- fizetett én most fizessek 100.000,- Ft-t.

 

Ma volt az első tárgyalás, hozott jövedelemigazolást havi nettó 58.000,- Ft-ról.

Persze nem ennyiből él.

A  bejelentett jövedelmem alapján pedig az általa követelt összeg elvileg ! megitélhető.

 

A gyerek a nyáron a 18. Évét betöltötte, gimnáziumba jár.

A bírónő gyerektartás tekintetében kiskorunként  kezeli, mivel még középiskolás, és a bér meghatározott %-ban akarja meghatározni a gyerektartás mértékét.  Mi a korábbi 30.000,- Ft-t javasoltuk.

 

Következő tárgyalásra ki kell dolgoznia  az apának, hogy mennyi a gyerek ktg. Stb.

Mi meg persze felkészülünk az életviteléből.

 

Van-e valakinek bármi olyan jó tanácsa, hogy mi lehet/kell ilyen ügyben tenni.

Bírósági határozat stb.

Természetesen a fiam a fiam marad mindig, és az egész nem ellene szól, hanem az ellen kellene valamit találni, hogy egyértelműen zsebbe szerzett jövedelem esetén mit tehetünk még.

 

Arról persze nem is beszélek, hogy az apuka zsebbe többet keres mint én… szóval míg én adózok addig ő lop, csal és hazudik.

 

Ha neki 58.000,- Ft a jövedelme, akkor tulajdon képpen ennél magasabb gyerektartás esetén én nem a fiamat támogatom, hanem eltartom a papát…. Na ez nonszensz.

 

 

Köszönöm a segítséget.