MageGuild Creative Commons License 2011.09.08 0 0 61044

"Ez független attól, hogy milyen forgó centrifugához rögzítetten nézed a dolgokat."

 

- Ha nincsenek tömegek ott, akkor nincs is mihez vonatkoztatni a forgást, és akkor ennek megfelelően nem is tapasztalhatsz centrifugális erőt.

 

Elvileg sem kivitelezhető, ezért nem is tudományos gondolatkísérlet, de filozófiailag érdekes hogy létezne-e centrifugális erő egy olyan univerzumban, amiben csupán egyetlen test van, amivel az erőt magát mérnéd. Erről olvastam egy jó kis cikket, de már nem emlékszem rá, hogy hol.

 

Másrészt az tény, hogy az inerciális rendszerhez képest relatív (bizony nem abszolút) forgás önagában torz téridőt eredményez a forgó rendszerben. Ezt bizonyítottam egzaktul a lenti kis rajzos hozzászólásomban (nem az én következtetésem, hanem közvetlenül Einstein-é, amit nekem szerencsém volt olvasni... :D).

Hogy ez a tömegekhez köthető-e, amik a rendszerben vannak-e (szerintem igen), vagy a dolog "önjáró", azt már nem tudom.

 

Az biztos, hogy vannak olyan gravitációs terek, amelyek a megfelelő vonatkoztatási rendszerből nézve eltűnnek. Mások, mint például egy bolygóé, nem.

Előzmény: egy mutáns (61042)