Aurora502 Creative Commons License 2011.09.04 0 0 60980

Kedves Privatti!

 

 Azóta az egyik áltrelből diplomázott hallgatótársamtól feleletet kaptam a kérdésre. Így már nem akartam többé bemenni DGY-hez. Az volt a kérdésem, ha a gyorsuló rendszer egyenértékű egy gravitációs térben levő nyugalmi rendszerrel, akkor miért nem sugároznak ki a gravitációs térben levő töltések elektromágneses hullámokat? A válasz az, hogy mivel minket is ér ez a gravitáció, ezért hozzánk képest nem gyorsul a töltés, így nem láthatunk semmiféle elektromágneses hullámokat. (a töltés elektromos erőtere hozzánk képest sztatikus). Viszont egy szabadon eső test, amire tényleg nem hat gravitáció, már a gravitáció alatt evő nyugvó töltött testet sugározni látja, de ez rendben is van, mert a töltött test hozzá képest gyorsul, így sugároz is. (a töltött test terét változónak érzékeli, ami az elektromágneses hullámot jelent)

 

 

Egy másik problémám, hogy az elektromágneses hullámokat gyorsuló töltések sugározzák ki. Akkor a gyorsuló töltés rendszerébe beüllve látunk-e elektromágneses sugárzást, abból a rendszerből nézve is sugároz-e a töltés EM hullámokat. Mivel az elektromágneses hullámok energiát szállítanak, így a töltés suágzása objektív dolog és nem lenne szabad függnie attól, hogy milyen rendszerből nézzük. Ebben kaptam segítséget, de a végleges választ nem kaptam meg. De kigondoltam egy lehetőséget.

Mi a véleményetek erről?