padisah Creative Commons License 2011.08.27 0 1 79

valószinűleg régebb óta foglalkozol a történelem ezen részével mint én,

de én úgy tudom a türkök nem mongoloid nép volt, és erre vonatkozóan vannak antropológiai leletek is, tehát meg lehet nézni a sírokban talált embermaradványok rassz jellegeit

 

keveredés persze biztos volt, ha egy helyen éltek felváltva europid és mongolid népek, ma is van, de ha egy mai kazah meg egy mai kirgiz egymás mellett áll, akkor is jól látható, hogy a kirgiz mongoloid, a kazah meg türk, és eurpoid

 

nekem megvan Czeizel a magyarság genetikája című könyve, amiben egész konkrétan kitér a mai magyar mintákban található mongolid gének arányára, ezen minták közt szerepel jász, kis és nagykun is külön

 

egyikben sincs mongoloid elem, csak egészen marginális arányban, annyi amennyi a németeknél is megvan, és ez genetikai vizsgálat eredménye

 

(a meglepő egyébként az volt, hogy az egyik kun törzsről finnugor genetikai eredet került elő, a másikról meg iráni)

 

a topik eredeti témája a tatárjárás, ami meg pont az ékes bizonyítéka annak hogy magát fejlettnek tartó nyugat hogy elbukott a lesajnált nomádokkal szemben

 

szerintem ez nem kivétel hanem inkább törvény, a katonailag képzett, nagy harcos-arányt felmutatni képes lovas nomádok, vagy úgy általában a harciasabb peremvidékek lakói meghódítják a nagy földművelő tömegeket, majd magukból uralakodó osztályt képeznek, és ebbéli minőségükben beolvadnak a földművelők közé

 

aztán jön a következő hódító

 

ez ment a középkor végéig, Timur Lenk volt az uccsó ilyen, aztán többet nem, és az oroszok elfoglalták, leigázták ezeket nomád bölcsőket, és ezt meg azért tudták elérni mert a földműves területek népsűrűsége 10x - 20x meghaladta a nomádokét

 

ez igazából szerintem a sok lúd disznót győz esete