Adri néni Creative Commons License 2011.08.26 0 0 706

Élménybeszámoló folyatása:

Tehát ugye kedd volt a nulladik nap.

Estére már folyamatossá duzzadt a fájdalom és a Cataflam sem akart segíteni.

Elhatároztam, hogy ha heti egyet írnak az Elmex-gélre, ha nem, én biztos bekenem még este egyszer, mert minél hamarabb eldugítja ezeket az általam képzeld, dentinhez vezető csatornákat a fluorid, annál jobb lesz nekem. Ha beledöglök is :)

Ehhez viszont erőt kellett gyűjtenem, plusz valahogy aludni is kell.

Mit tegyünk?

Olyan megoldás kell, ami nem színezi el a fogakat és a hőmérséklete okán sem jelent fájdalmat nekem.

 

A megoldás: kb. 1 deci vodka, tisztán, enyhén megmikrózva :DDDD

 

Most komolyan, nekem tökjól bevált :)

Lehet, hogy most hűledezik minden doki, hogy gyógyszerre inni, Jesszus, dehát már nem bírtam.

És aaaaaaannnnyira jól elzsibbasztotta egyből az arcomat, elálmosított, be tudtam kenni Elmex-szel és nem nyilalt bele tőle a fájdalom, nem nagyon öblítettem ki, csak éppenhogy és így szépen lefeküdtem aludni.

Másnapra már szinte egyáltalán nem fájt, bár a hűtőből még délelőtt nem mertem táplálkozni.

Viszont este már (nagyon óvatosan, és vigyázva, hogy ne érjen az első fogaimhoz) ettem FAGYIT!!!

 

Persze, ebben cukor van, és úgy képzelem el továbbra is, hogy most nyitva áll az út a dentin felé mindenféle gonosz színező-és rontó dolognak, úgyhogy csak pár kanál volt és utána bőszen öblögettem és meg is mostam.

 

Ja, igen: Sensodyne Rapid.

Az első bedörzsölés, még az első este, üvöltő fájdalommal járt, de gondolom, ez a benne lévő menthol miatt volt, ami szintén hűsít.

 

Viszont reggel, mikor megmostam vele, már nem fájt egyáltalán.

Nagyon óvatosan kell mosni, de azért le lehet csutakolni a fogakat vele, és napi két használatot javall a tájékoztató szerint, de én háromszor mosom, mert az a tapasztalat, hogy utána jobb.

 

Most már péntek van és már iszok hideg tejet a hűtőből, iszok szénsavasat, nem fáj.

Azért mondjuk egy jégkrémbe nem harapnék bele, de kiskanállal, óvatosan, sztem simán menne.

 

Úgyhogy már csak a lelki gyötrelemmel kell megküzdenem, mert elhatároztam, hogy a fehér diétát tartom tíz napig, hogy ha már benne van a pénzem, akkor maradjon meg annyi a fehérségből, amennyi csak tud.

Így aztán a frissen sült pogácsának a finom, megpirult, ropogós alsó kérgét meghagyom (pedig az olyan finom), sebaj, így legalább ellenőrizhetem magam, hogy mennyit is ettem belőle valójában... :)))

 

Amiket eddíg nem kívántam és nem is szívesen ettem meg, azért most megesz a fene.

Paprikás csirke, halászlé, csoki, csoki, eperfagyi, meg csoki :))))

Kóla, gumicukor... :)

 

De ezeket most nem szabad, legalábbis én magamnak megtiltotttam.

 

Felhívtam a rendelőt és megkérdeztem, hogy szabad-e szénsavasat inni, azt mondták, hogy elvileg ha nem fáj már, akkor lehet, úgyhogy most már iszok azt is, lehet ízesített szénsavasakat is, csak színeset nem.

Salátát is kívánok. Mindenféle pirossal, mint paradicsom, kaliforniai paprika... :) Tiszta önkínzás.

De a sali amúgy a rendelő szerint mehet, csak a színezett és savas dolgokat hagyjuk most még.

Gyümik, és pirosak. Mindkét halmaz tilos, a keresztmetszetük meg főleg.

:)

 

Hát, mivel én igazából rosszat nem írtam róluk, sztem nem baj, ha leírom, hogy hol voltam...

De nem, nem merem..

Aki oda akar menni, úgyis lecsekkolja a címet, én a Krisztina krt-on voltam...

:)

Bár sztem így is meg lehet találni :)

 

Egyébként meg sztem aranyosak voltak, jó fejek, segítőkészek.

Ha jelzek, hogy fáj, előbb is leveszik, meg mindig nézegettek, hogy jó helyen van-e a nyálelszívó, meg úgy egyáltalán, minden ok-e...

Így összességében én elégedett vagyok.

 

Na és persze a nulladik napot követő harmadik után még nyilván nem beszélhetünk tényleges eredményről, de eddíg nem igazán vesztett a rendelőből kijövetkor tapasztalt színből.

Én most örülök, aztán majd meglátjuk (kopp-kopp) :)

Azért ma a biztonság kedvéért még egyszer bekentem Elmex-szel, bár elvileg a fluorid az egy méreg, úgyhogy óvatosan kell adagolni, dehát nem nyelem le és akkor nagy baj nem lehet.

Utána majd fenntartólag heti egyszer bekenem, míg tart a tubus.

 

 

Előzmény: fa_kata (705)