ghepard Creative Commons License 2011.08.17 0 0 158

Sötétben is látod a csíkokat? Ott csak hangyákat látsz (ott nem hiszem, hogy fogsz csíkokat látni)? Tehát mintha sok kicsi pontok volnának mindenféle színből, de a sárgás a legtöbb és a leghamarabb észlelhető? Ha csak a fényben, akkor lehet a szaruhártyád egyenetlenségétől is, mert akkor szóródik a fény és ha erős, akkor csíkokat is lehet látni. Ezt én is látom itt ott, de le se......... el vagyok vele. Persze, ha Téged zavar, akkor rontja a közérzetedet, ami további feszültséget generál benned.....

 

Hogy berezeg a kép az nem volna olyan nagy baj, de ne úgy, hogy lásd is. Én sokat gyakoroltam, hogy be tudjam rezegtetni a szemeimet (gyakorlatilag látom a mikromozgásokat) és csak egy szemmel megy egyszerre, kettővel nem tudom elérni. Neked két nyitvatartott szemmel rezeg be a látott kép?

 

A szem mikromozgásokat végez, mégpedig jó gyorsan. Kb 50-szer mozdul el egyetlen mp alatt. Ezt nem észlejük, olyan gyors - másképp nem is látnánk jól és nem tudnánk, mit nézünk. Lehet, hogy nálad lelassul bizonyos helyzetben és akkor látod, hogy minden rezeg. Én meg örülök neki, mikor van időm és egy kicsit berezegtetem az egyik majd a másik szemet. Ez nagyon nyugtató....... Mert, ha az ember sokáig olvas, vagy monitorozik  - akkor a mikromozgások szinte besülnek és máris szétesik a kép, homályos lesz stb, és rosszul lát az ember.......

Előzmény: skeeter22 (157)