Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 4779

Fene egye meg az indexet, kezdhetem előről....

 

Neked nem 19kw-os celsius kazánod van ?

Nem lesz kicsit sok a 3000 liter pufi?  :-))

 

De jól emlékszel rám :-)

De igen, viszont jelenleg lecserélés alatt..... Szóval eladó :-).

 

 "Ezeket a puffereket kellene felállítani, és felcsonkozni a megbeszéltek szerint."

Jelenleg, hol és milyen kéretű csonkok vannak rajta ?

2 db csak van rajta ..?

 

Jelenleg bazi nagy ilyen karimás bekötések vannak rajta. Ez egy társasházi fűtési rendszerből lett kikötve, vasáron hoztam el. Nem használhatóak a meglévőek, át kell alakítani.

 

Amúgy ha pufferOK, akkor lehet sok választásod a csonkozással nem lehet.

Marad az ATMOSOS ajánlás..

http://forum.index.hu/EditArticle/ReplayEditArticle?a=112105350&t=9173884

 

Ez szerintem nem az, amit be szerettél volna rakni :-)

 

És azok közül mondjuk ez ???

http://www.atmos.cz/english/images/zapojeni/17.gif

 

Igen, ezen is gondolkodtam, ez is előtérben van egyszerűsége miatt

 

Jaaa közben vettem észre, hogy külsőhőcserélővel.....:-))

Akkor lehet nem aktuális, bárha meggondolod magad esetleg.(ha már megírtam nem törlöm ki)

 

Még az is lehet, képlékeny minden. A külső hőcserélő még bizonytalan, át kell gondolnom.

Jelenleg úgy néz ki a rendszer, hogy két hőforrásom van, egy gázkazán és egy vegyes, ez választhatő. A hőcserélő két dolog miatt merült fel:

 

1. Jó lenne elszeparálni a vizkörét a gázkazántól. Ha bármi szennyeződés bejut, stb, az nem tesz jót neki, vegyesnél ilyen gond nincsen. Persze lehet szűrni, stb.

2. A másik a zárt kontra nyított rendszer. Ha a puffert is zártra teszem hőcscerélő nélkül, akkor baromi nagy zárt tágulási tartályok kellenek, a két tartály együtt kb. 3000 liter. Ezt nehéz megoldanom kicsit, lehet el se férek vele rendesen. Nyított rendszerhez meg könnyen csinálok két nyított tágulási tartályt, akár két rossz bojlerből is.

 

Szóval még van bizonytalanság a rendszert tekintve :-) A tágulási miatt az is felmerült bennem, hogy csak az egyik puffert állítom be. Na de ha már iderángattam.....

 

"Azon is gondolkodom, milyen talpat kellene neki csinálni,"

Talpnak a magnetes megoldás nem jó neked?

Ők a puffer aljára egy kb 10-15cm magas, a  puffer átmérőjénél kisebb átmérőjű henger/palást-darabot hegesztenek a tartály aljára.

A lemezvastagság még kérdés/érdekes lehet ...:-))

Az azon belüli részt kitömheted kő-üveg gyapottal, vagy kifújod purhabbal.

 

Ezt köszönöm, megnézem, jól hangzik.

 

Amúgy külső hőcserélővel, hogyan gondolod felfűteni a 2 puffert ?

Egyszerre fűtenéd fel a 2 pufit, vagy 1-ik felfűt , majd átvált másikra?

És a fűtéshez a hőkivétel ?

 

Jó a kérdés, ebben is két gondolatmenetem van.

 

1. Az egyik, az a sima párhuzamosítás, ami rajzot te is belöktél.

2. A másik meg nagyon bonyolult, de talán megoldható. Ugyebár nekem két fűtésköröm van, egy radiátoros, meg egy padlófőtés. A két kör egy keverőszelep+hőcserélő kombinációval van elválasztva, így stabil 40 fokot kap a padlófűtés (vagy ha akarom, átállítom).

Ha a visszatérőm 60 fok alá kerül a radiátorkörből, akkor elgondolkodtató lenne, ezt külön felhasználni, visszakülkdeni csak magába a padlófűtéskörbe. Pl az 50 fokos víz nagyon jól hasznosítható a padlóban, de radiátorban nálam már karcsú/kevés.

Ezt úgy meg lehetne oldani elvileg, hogy a visszajövő radiátorköri vízet csak az egyik tartályba engedem vissza, és onnan fentről a meleg megy vissza a másik tartályba. Így az egyik tartály "átkapcsolna" padlófűtés üzemmódba" amikor már nagyon visszahűlt a vize. Így a hidegebb vizet is elég jól tudnám hasznosítani, temperálásra baromi jó lenne.

 

Hátránya hogy nem kicsit teszi bonyolultá a rendszert, és a anyagilag is megdobná rendesen az árát a rendszernek.

 

Így valószínűség szerint marad az első megoldás az egyszerűsége és átláthatósága miatt. A filozás meg mehet a hőcserélő kontra nincs hőcserélő, de nagy zárt tágulási tartály kell megoldás között.

 

Illetve egyszerűsítve az is lehetséges, hogyha túl visszahűl a párhuzamosított tartályokban a víz, akkor egyszerűen lezárom a radiátorkört, és ugyanott vagyok, csak a padlóban kering.

Előzmény: joevagyok68 (4778)