bonifác2008 Creative Commons License 2011.08.13 0 0 304

Sziasztok!

Hát akkor a sok jó után leírom az én kálváriámat az Elephant Holding és Vgó házzal kapcsolatban.

2008. májusában fizettünk be a egy lakásra majdnem a vételár 50%-át(12.400.000.-).Akkor még arról szólt a szerződés, hogy 2009. decemberére kész lesz a ház.(voltak olyan megnyílvánulások is miszerint lehetséges, hogy már 2009.októberében kész lesznek.)Ezek után folyamatosan érdeklődtem, hogy mikor kezdjem el intézni a hitelt.(a vételár másik felét így szerettük volna kifizetni)Közben befizettem még 1.800.000.- a műszaki átalakításra (részemről egy pofátlanság volt, mert hogy nem falakat kellett bontani és ismét felépíteni, hanem az alapoktól kellett kezdeniük.Akkor még nem is állt a ház mikor a tervrajzokat átalakítottuk.)Most 2011.08.13-án ott tartok, hogy még mindig nincs birtokba vételi engedélyem!Az épitető cég tavaly áprilisa óta nem adta ki azokat a papírokat amit a bank kért a hitel folyósitásához (2010.októberében leszerződtem a hitelre ami azóta is ott van a folyószámlán)Mellesleg 2010.szeptember végén lett meg a földhivatalnál szükséges paírjaik.(még nem volt házfeltüntetés, műszaki eng.stb.)Az értékesítéssel foglalkozó, úrnak nem nevezhető személy konkrétan töbszöri megkeresésem után egyszer csak közölte, hogy menjek már a fr....ba és hagyjam őt békén ez nem az ő dolga, hogy elintézze a papírokat nekem!A mai állás szerint a Vigó ház kft. megszűnt!!!Magyarul ott áll a félig kifizetett lakásom amit a mai napig nem  tudtam átvenni!Ezekre még rájön, hogy miután az első adásvételi szerződésben az átadás dátuma 2009.december volt, most még ők akarnak késedelmi kamatot fizetettni velem!Kiváncsi lennék kinek fizetném, ha a cég megszűnt?Ja és ez a kis kedves cég több milliárd tartozással lépett meg, ezért szépen a tartozását ráterlhelték a lakásokra!Az én lakásomon(aminek a vételára 28.000.000.- volt) még van 237.000.000.- jelzálog bejegyezve!!!

Hát ennyit a Vigó házról!!!

Még nem tudom mi lesz ennek a vége, de közéteszem!

Ha egyszer a végére jutok.....