RnD Creative Commons License 2011.08.04 0 0 1622

Most hogy elkezdődik  junior válogatottunknak a hollandiai Európa-bajnokság, újra összeállítottam egy listát arról, hogy a legjobb korosztályos csapatok milyen felkészülési mérkőzéseket  játszottak egymással az elmúlt évben.

 

Idén ismét voltak áprilisban kvalifikációs tornák, de ezeken a két évvel ezelőtti Európa-bajnokság első hat helyezettje közül egyedül csak nekünk kellett részt venni (az első négy automatikusan kvalifikálta magát, a hatodik helyezett hollandok pedig a rendező jogán…) Ezért aztán a kvalifikációkon sok meglepetés nem született, hacsak a szlovákok, a montenegróiak és a cseh válogatott kiesését nem vesszük annak (a két éve még Eb-14. csehek idén az olaszoktól tíz góllal kaptak  ki a kvaliban, igaz h előző nap a szlovénokkal még döntetlent játszottak…) Így ez a lista is leginkább arra alkalmas h megállapítsuk belőle, más országok kikkel és hány meccset játszanak az év során, amit aztán érdekes összehasonlítani a mi felkészülési programunkkal.

 

Az országokat a két évvel ezelőtti szerbiai Eb-n elért helyezésük alapján soroltam fel (az országok neve előtt zárójelben a 2009-es  Eb-n és utána a tavalyi dominikai vb-n elért helyezés). Néhányan a junior-csapatok közül felnőtt-válogatottakkal is játszottak; a felnőtt válogatottakat ebben az esetben (A)-val jelöltem. A kvalifikációs meccseket - ahol voltak - kiemeltem.

 

(1.-vb6)   DEN      -TCH 27-17, 38-25 (dec.)  - FRA  21-21, 21-26 (ápr.)

                            -NOR 33-21  FIN 36-13  SWE  25-25 (júl)

 

(2-vb7)    RUS       -NOR 27-27  NED 36-31  CHN (A) 20-33 (ápr.)

                             -POL 33-30  NED 33-25   ESP 17-26 (júl.)

 

 

(3-vb2)    NOR       -FRA 29-22  TCH 24-36  POL 32-34 (nov.)

                             -RUS 27-27   NED 37-34 (ápr.)

                             -DEN  21-33  SWE 27-29  FIN 37-16 (júl.)

 

(4-vb4)    FRA        -TUN 31-22  36-21  26-13 (okt.)  -NOR 22-29   POL 29-24  TCH 28-27 (nov.)

                              -GER  27-22   POR  27-22   ESP 19-17 (már.) 

                              -DEN  21-21  26-21 (ápr.)  -ROM 23-27  24-21  21-24 (júl.)

 

 

(5-vb11)  HUN      -ROM 30-24 (dec.)   -EST 51-19  MNT 40-21  SWE 32-29 (ápr.)

                            -ROM  25-20  26-25 (júl.)  -SLO 29-21 (júl.)

 

(6-vb3)    NED       -RUS 31-36  NOR 34-37 CHN (A) 28-35 (ápr.)

                             -ESP 30-31   RUS 25-33   POL 32-33  (júl.)

 

(7-vb1)    SWE       -SWE (A)  13-33 (ápr.) -MNT 35-21  EST 47-18  HUN 29-32 (ápr.)

                              -FIN (A) 31-24 (máj.)  –NOR 43-33 (20-7, 33-17) 3x25min meccsen (júl.)

                              -FIN 38-13  NOR 29-27 DEN 25-25 (júl.)

 

 

(8-vb5)    ESP         -POR 24-24  GER 22-21  FRA 17-19 (már.) 

                              -FIN 37-16  ISL 36-23  SRB 20-20 (ápr.)

                              -NED 31-30  POL 32-32   RUS 26-17  (júl.)  –TCH 20-19  23-18 (júl.)

                              -NED 24-29 (aug.)