.ETNA. Creative Commons License 2011.07.30 0 0 3750

Ó, nagyon is értem, hogy mire gondolsz, van egy mondás, miszerint két ember áll az ablakban és a rácson át szemléli a külvilágot, az egyik a rácson túl a pocsolyákat látja ... a másik az égen a csillagokat. Azt szoktam mondani, hogy az élet, a sors, olyan, mint egy nagy hajó, a keretek, a hajó útvonala (születés-elmúlás) adott, de SZABAD választási lehetőséged van, hogy megválaszd a helyed és a feladatod a hajón. Az, hogy a gépházban húzod az igát 70 fokban (bár ott is lehetsz ám boldog és kiegyensúlyozott!!), a szobákat takarítod, vagy a kabinodba bezárkózva telnek a napjaid, esetleg a legfelső szinteken élvezed a napsütést és a mosolygó, vidám, fürdőző emberek között vegyülsz el... CSAKIS RAJTAD ÁLL ... mert, bár hiszek az eleve elrendelésben, de abban is, hogy bizonyos keretek között van lehetőségünk választani, hiszen bármelyik utat is választjuk... a sorsunk azon az úton is eleve elrendeltetett.... de a választás, mint lehetőség, egész életünk során adott. Bocsi, ha kicsit zavaros, ezt én találtam ki, amikor kis-tinédzser korában sokat kérdezett a fiam az életről, a sorsról, a lehetőségekről, a választásokról stb.stb.... és hát valahogy el kellett neki magyarázni, azt hiszem elég szemléletes magyarázat :-))

Előzmény: ghepard (3744)