Szorka Creative Commons License 2011.07.29 0 0 2541

Szia Zsanamama! Nekem fura, hogy ilyen pesszimistán állt a doki a kisfiadhoz. Eszter lányomnak ugyanez áll az MRI leletén, polymicrogyria, és neki minden lebenye érintett (homlok, halánték, hátsó, és mindkét oldalon), engem is felkészítettek, hogy ebből bármi lehet vagy nem lehet, de a doki azt mondta, nem szabad lemondani róla! Fejlesztés, fejlesztés, fejlesztés a jelszó!

És valóban, bár mozgásilag nagyon le vagyunk maradva (4 éves, és igazából csak forog meg kúszik, de ha felültetem, akkor szépen megül), de azért teljesen felfogja a körülötte levő világot. Beszélni ugyan még nem tud, elég korlátozott a kommunikációja, de azért sok dolgot megértet velünk. Igaz, epilepszia nincs és nem is volt (remélem, nem is lesz ezután sem), ennyivel könnyebb a helyzetünk, de Te se add fel semmiképp! Eszter 1 évesen szintén nem sokat tudott (még forogni sem), de lassan csak haladunk. A minap pl. majdnem teljesen egyedül megevett egy szelet kenyeret! Összekockázva teszem elé (jó nagy tálcán), és már elég jól beletalál a szájába - ez a kisebb teljesítmény amúgy - és nem is ejti ki a falatokat - neki ez a nagyobb szám, mert a nyelve sem úgy mozog, ahogy kéne! Úgyhogy mindig van egy apró előrelépés, ahogy Hópihe is szokta mondani.

 

Előzmény: zsanamama (2536)