ghepard Creative Commons License 2011.07.29 0 0 3744

Hát a sorsot el kell tudni fogadni. Ez se nagyon ment 1979-ig. Nehéz volt nemhallással kecmeregni az életben. Aztán fordítottam egy nagyot a külvilággal kapcsolatban. Engem elég jól megviseltek a gyógyszerek, sok volt már. Van aki jobban bírja, van aki mást bír jobban stb...... A drogokra nem kábítószert értettem (azt sose próbáltam), hanem az orvosságokat, amiket felírtak nekem, mert azok is jóformán drogok. Rájuk szokik az ember és egyre nagyobb és erősebb adag kell.

 

Nem minden dohányos lesz tüdőrákos és nemdonányzó (még passzívan se) is kaphat tüdőrákot. De olvastam olyan cikket, melyben hivatkoztak valamiféle statisztikára, melyben az állt, hogy a tüdőrákosok 95%-a cigizik. 3 kollégám halt meg tüdőrákban, mindhárom kemény cigis volt. Az hogy az ismerősöd itt volt ott volt, ezt ette azt ette itta - azok csak tényezők a sok közül. Nagy befolyása van az életre, hogy mi folyik az emberben bent. Milyen gondolatok, gyötri e valami, szomorú e valamiért, mi fáj neki a lelke mélyén, hordja e magában. Ezek nagyban befolyásolják a dolgokat. Az ember lelkébe nehéz belelátni, legtöbbször ott van a kutya elásva...... Az élet nehéz szokom mondani, Te meg hogy az élet LUTRI.......

 

Én is már írtam, hogy az én nagypapim is püfögött (pipázott) nagyban, mégis 93 évet megélt és nem is az vitte el, hanem egy baleset......

 

Az hogy az immunrendszer erős, nem is jó kifejezés, lehet helyesebb volna azt mondani, hogy okos. De valami miatt egy kicsit ebből veszít és a sajátját is ellenségnek titulálja....

 

Nekem is gondok voltak kiskoromtól a mandulákkal, annyira, hogy ki is vették, 9 éves voltam. Azután nem is hiányoztam az alapsuliban és a gimiben sem, 1970-től kb jöttek a gondok......

 

Én is pozitívan állok a dolgokhoz, mindennek van előnye és hátránya is. Meg kell látni a hátrány előnyét is, már ha érted, hogy értem - és akkor már nem olyan súlyos. És a másik oldalon is, sok hitt előnynek, mint utólag aztán kiderül hátránya is van. Ezért mindig egyensúlyozni kell, akkor könnyebb az élet........

 

Előzmény: .ETNA. (3740)