Gyöngyös75 Creative Commons License 2011.07.14 0 0 2495

Sziasztok!

 

Elnézést, hogy ilyen sokáig nem jártam itt. Ovi szünet van a nyáron, így nem sok időm van. :-) 

Májusban mi is voltunk a mozgásvizsgálóban, mivel Helgus januárban töltötte be a hatodik évét. Szerintük mehetne nyugodtan rendes suliba, mert minden rendben, de mivel a finommotorika még nagyon gyenge, és az írás még nagyon nehezen menne neki, így abban maradtunk, még egy évig maradhat az oviba. Nagyon örülök ennek a haladéknak, mert remélem, hogy ennyi idő alatt nagyon sokat fog mozgásilag és izomzatilag fejlődni. Még csak most kezdett el igazán rajzolni, és hát az önállóság, (értem ez alatt az öltözés, vetkőzés, önálló wc használat stb) terén is bőven van még mit fejlődnünk. Az is nagyon jó hír, hogy végre nappalra 100%-osan szobatiszta lett, tökéltesen működik a kis hólyagja. Ugyan egyedül még nem tud felülni a wc-re, abban segíteni kell neki, de nagyon igyekszik. Éjszakára még kéri a pelust, de az ha marad is még egy ideig, az ovis mindennapokban már nem fogja zavarni. Mostanában hála az égnek annyira jól alakul minden. Képzeljétek, végre megtanult bottal járni!! Olyan boldog vagyok ettől, hogy madarat lehetne fogatni velem! Igaz, hogy még nagyon kis távolságokat tud megtenni vele, mert hát az állóképessége még elég gyenge, de annyira büszke rá, hogy egyedül át tud vele menni már a küszöbön is, és egyedül el tud menni kezet mosni! Teljesen helyre állt az önbizalma, és nagyon büszke magára, hogy milyen ügyes. Ráérzett a szabadság ízére, megérezte végre milyen igazán önállónak lenni. Nem mindenhová anya kezét fogva menni, hanem egyedül!! És őszintén szólva ez nem csak neki nagy élmény, hanem nekem is, nem beszélve arról, hogy azért nagy könnyebbség is. :-) 

Azért is nagyon jó, hogy megtanult bottal járni, mert a jobb lábát nem szívesen terhelte eddig, amit rajtam lógva könnyen meg tudott tenni. Így viszont muszáj a saját kis lábain állni, ha haladni akar, és mind a kettőn, ha nem akar elesni. Remélem egy év alatt eljutunk oda, hogy már nem fog neki gondot jelenteni "nagyobb" távolságok megtétele sem. Jó lenne, ha a suliban önállóan tudna így közlekedni, és minél kevésbé lenne rászorulva mások segítségére. Én is nyugodtabb szívvel tudnám így elengedni.

Hát most röviden ennyi. 

Kívánok Nektek is hasonló örömöket és további szép nyarat!! :-)))