tescobetyar Creative Commons License 2011.06.27 0 0 51563

Szevasz husigolyó 1995....

 

A szűrő egyszerű muskátlis ládából van megcsinálva amit az OBI-ban vettem.A lehető legnagyobbat választottam ki aminek hosszúkás az alakja és lyukas az alsó része.A belseje sima ágyszívacs több rétegben és közte zeolitot és faszenet raktam.A tetején van a perlon vatta és a lényeget ez szűri ki a vízből..A szivattyút ne tedd a tó aljára mert akkor felfűtöd a tavat hanem valahol a szélében helyezd el..Az UV az már drága történet mert minimum 25000.- ft ha újjat veszel na de függ s teljesítményétől is mert minél nagyobb annál drágább.....A tavam 18 m3 és 3 m mélyre van ásva ami szinte teljesen be van ültetve hínárfélékkel tündérrózsákkal meg sok-sok növénnyel.A szűrő 0-24-ben működik mert ha ki-be kapcsolgatod az nem használ neki....meg így fejti ki a hatását ha folyamatosan működik..A lényeg elöbb tedd teli növényekkel és ha a vízben megvan az egyensúly akkor magától is letisztúl.Nem 1-2 napos történet ezért legyél türelmes, de szerintem ha beszerzed a perlon vattát akkor az is tökéletes munkát végez csak sokat kell takarítani.Ha ráteszed egy sűrű rácsra a vattát tisztitás közben akkor pár másodperc és kitisztul a vatta ahogy folyatod a vizet rá.Hirtelen ennyi....Legyen szép napotok...

Előzmény: husigolyó 1995 (51539)