i007 Creative Commons License 2011.06.26 0 0 27129

Nekem is az összeállítással volt a legfőbb bajom. A líra nem egy szabadtéri koncertre való, de beltérinek sem az elejére. Ráadásul a GTC szerintem kifejezetten pocsék volt - leültette egyből a koncertet, ráadásul a nyitó Travelling is maximum csak felemásra sikerült. A cimbalmos valóban zseniális zenész, de a szólói mintha önálló életet éltek volna. Nem sikerült egyben tartaniuk a dalokat, vagy inkább csak némelyiket. Összességében tetszett, nekem bejön ez a tök más zenei világra, hangzásra és hangszerekre adaptált L.Z. Sőt, mondhatnám boldoggá tesz, hogy ilyen remek muzsikusok másutt is küldetésüknek tekintik az életben tartását. Az meg pláne öröm, hogy egy ilyen rangos(nak szánt) hivatalos rendezvény fő műsorszámaként Led Zeppelin szólt a Lánchíd lábánál. Szólhatott volna magyar zenekar is persze - ha már a világ legjobb L.Z. tribute bandáját emlegette az a nyegle fazon. Merhogy az nem a Balcanic Zeppelin, azt azért mi tudjuk. De jó volt élőben hallani L.Z-t meg a sok szép méltatást.