spucc Creative Commons License 2011.06.19 0 0 4700

 

Pl így:

 

Szerintem is rossz ötlet a gravitációs megoldás, - mindig kiver a veríték tőle :-(  - csak azért válaszoltam Neked, mert Te legalább szivattyút IS tettél a kazánkörbe....

 

A 2971 hsz-ben ezt írta zetorkapitany:

 

"Nekem a puffer 1m magasan kezdődik 2,25a teteje a kazán 0,3m től 1,7m -ig tart tehát a közepek szintbeli különbsége 0,6m a pufi javára.
A puffer közvetlenül a kazán mellett van a 2"-os csövek hossza kevesebb mint 1-1 m.
Gravitációval is működik a rendszer.
DE
- Kisebb a pufferbe tárolható hőmennyiség a puffer rétegződése miatt.
-Alacsonya a visszatérő hőmérséklet a míg a puffer fel nem melegszik (kátrányosodás, tökéletlen égés.
-Ha nem építesz be visszacsapó szelepet és a kazánod teteje magasabb mint a puffer alja akkor visszahűti a kazán a puffert.
-Azonos mennyiségű tüzelőanyagot használva szivattyúval nagyobb hőmennyiség vihető a tartályba a kazánba a gyorsabb áramlás jobb hőfelvételt eredményez.
- ha viszont szivattyús rendszert építesz is hagyd meg a gravitációs keringés lehetőségét áramszünet esetére.
A vegyes kazános fórumon is pont ezt a témát tárgyaljuk olvass oda vagy itt is sokszor kiveséztük ezt a témát."

 

Tehát összefoglalom: Neki se vált be a TISZTÁN grav. rendszer, pedig Ő még meg is emelte a pufit kissé....

 

Annak van értelme, hogy jó nagy, mondjuk 70-75 hőfokra állítod a kazántöltő szivattyú indító-temosztátját, és akkor ez alatti hőfokon, a "szünetekben" gravitációsan töltöget öregessen....:-)

De próbáld ki, lehet, hogy Nálad olyan erős lessz az öncirkuláció, hogy ennél is magasabbra állíthatod a termót; ki tudja...

 

Ehhez hasonló - többé-kevésbé mindannyiunk rendszere, de a rendszerünk alapvetően szivattyús, csak mellesleg, néha gravitál is,  kit érdekel!

 

Minnél kisebbre választod a kazánkör ellenállását, annál jobban, minnél nagyobbra, akkor kevésbé valósul meg öncirkuláció!  A Te 2" csöveid sokban segítenek ebben, viszont ne tégy a grav. körbe sehová alacsony kVs értékű szerelvényt! (töltőszelepnek a Regulus TSV 2 -őt javaslom, 24m3/h)

 

És mégegy, ha a rendszered nyitott, akkor is szerelj vészhűtőt a kazánhoz. És bizt. szelepet is.

 

 

 

 

 

Előzmény: hetmann64 (4699)