Nolanus Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7928

"Amit itt írsz, egy külön nagy téma, Faber képmásolatához nem lehet "hozzáragasztani", mert maga alá nyomja."
Na azért csak nem, elég vastagnak és teherbírónak látszik az a kőlap a kabír barlang felett.
Persze, a partikuláristól haladtam az általános fel, így ennek valóban elméleti jelentősége van. Tulajdonképpen azért szántam erre ennyi energiát, mert nem csak a 'filozófikus hegy' mintázathoz ad hozzá, hanem olyan, már korábban szóba jött egyéb motívumokhoz is, mint a főnix, Prométheusz és 'hegyi' növények. És persze mindig lenyűgöz ezeknek a sokezer éves mítologémáknak a szoros összefüggése.
Hogy ne nyomja maga alá, emiatt különítettem el az alkímiai források kapcsán az általános, 'filozófikus hegy' motívumát, és a kabír barlangét. Éppen azért a kedvencem az a Khunrath kép, amin középen a nagy, tüzes filozófikus hegy van, jobbra pedig a vízesés mellett a félig természetes, félig mesterséges kis medencés barlang...

 

"Énók Könyvében leírt események nagy része Hüperboreászon játszódik."
Igen, eddig is többször említetted Henochot, most azonban tényleg látjuk e leírásban az ismerős mintázatot. Rendkívül érdekes, megéri töprengeni rajta.

Előzmény: Schenouda (7922)