i love metric Creative Commons License 2011.06.15 0 0 35

Sokan a desktop szokásaikból indulnak ki, ami egy okostelefonnál nem helytálló. Az alkalmazások nagy része 1-2 MB-nál nem nagyobb (de jellemzőbbek az 500-600 KB méretű darabok), persze itt most nem játékokról van szó, ráadásul alkalmazásokat amúgy is érdemes wifin keresztül töltögetni, de nem kell visszafognod magad ha út közben jut eszedbe valamit leszedni. A webes tartalmak legnagyobb része már mobilra is optiamlizálva van, csökkentve az adatforgalmat (plusz vannak böngészők amik tömörítik az adatokat és így még tovább csökkenthetők, pl: Opera Mini vagy Opera Mobile képes 40-50%-al csökkenteni az adatforgalmat). A Youtubeot meg nem Flashplayer-en keresztül, hanem a dedikált alkalmazással érdemes nézni, ott meg a videók felbontása igazodik a kijelződhöz, ami ugye jóval kisebb, mint a desktop monitorodé. Ráadásul mobilneten keresztül alapból nem is enged HQ minőségben videót nézni.

 

Szóval az a 750MB elegendő. Nekem 500MB-om van egy hónapra és azt sem szoktam csontig felhasználni (430-460 MB között általában megáll), pedig egész nap megy mindenféle internetes szinkronizáció, emailek küldése/fogadása catolmányokkal együtt, hírportálok böngészése, Facebook, Twitter, Tumblr posztolgatások, stb...

Korábban mikor 100MB-om volt akkor is kihúztam vele egy hónapot. Legfeljebb nem tötögettem fel-le megabájtos méretű csatolmányokat, képeket, stb...

 

Ami viszont nagyon leszívná az az lenne ha folyton csak Google Maps-el navigálnék. De ugye erre vannak a GPS alkalmazások és a hozzájuk való offline térképek.

Előzmény: MartonkaFull (34)