Törölt nick Creative Commons License 2011.06.12 0 0 2770

Az én általam megbízott cég gyűjtötte, az általam meghatározott portfólióba forgatta, nekem küldte az egyenleget

Ez mind igaz, de nem ettől magántulajdon valami.

Előzetesen, ahogy már írtam, egyetértek a húzás ízléstelenségével és felháborítás-faktorával.

De ne feledjük, hogy nem működött valódi magántulajdonként, bár az AB is hozott ilyen témájú határozatot. Nem férhettél hozzá szabadon, csomó jogszabály körülírta az egész rendszert, fix összeggel gyarapodott havonta, nem akármennyivel, hanem jogszabályban meghatározott százalékot vonva a béredből (max. a munkáltató lehetett kegyes néhány plusz forinttal, de nem te!), a három portfólió is kötöttség, nem te határozhattad meg, hogy miből mennyit vegyenek stb.

Magántulajdon és mégsem az. :)

A magánpillérből az államiba visszatérők egyéni számlát kapnak, ugye, tehát ez az elem nem sérül.

Ami baromi ízléstelen volt, az a hazugságáradat, amivel indokolták a megszüntetést (eltőzsdézték, veszteséges, no meg az "aki nem lép vissza, nem lesz jogosult" - na menjenek a rákba, hogy finoman szóljak).

Viszont ott van még az önkéntes pénztári pillér, ami megmaradt. Az az igazi öngondoskodás, mert annyit fizetsz be, amennyit bírsz/akarsz, hitelt felvehetsz rá, stb. Például.

Az meg, hogy az EU ingerküszöbét mi éri el, és mi nem, előttem teljesen rejtélyes. :))

Előzmény: viricsi (2768)