MarkTrain Creative Commons License 2011.06.09 0 0 85412

gabamano

Az Auhagen H0-ás vár makettje tökéletesen méretarányos volt az N -es asztalra.

H0 a dobozon,aztán a kapujába pont beszorult az 1/87-es kombi merci....  :o)

 

Szerintem az összes gyártó vármakettje nem méretarányos. Legalábbis én még nem láttam olyat ami jónak tünt volna... Hiszen gonduljunk bele egy kisseb vár is mekkora lenne, ezek a várak (H0) majdnem kissebek szoktak lenni mint pl. a Piko templomom. Egyszer gondoltam én is veszek mert a valóságba nagyon tetszenek mikor láttam mekkorák és milyenek lemondtam róla...

 

csíkosháTTú

baktairr (remélem jól írtam a nick-et, ha vétettem, akkor bocsánat!) kollégával ellentétben én nem temetném az Auhagen-t. Való igaz, hogy van pár épületük, ami egy köztes méret, 1:100, és ezeket H0/TT megjelöléssel árulják. Sok épületük azonban tisztességes, 1:87, ill. 1:120. (tudom, van 1:160 is.)

 

Szereintem, az 1:100-as épületeknek van némi létjogosultsága egy H0 asztalon, ugyanis el lehet követni azt a trükköt, hogy egyfajta perspektívában modellezünk. A távolabbi tereptárgyakat, épületeket erősebben kicsinyítjük, és megnyújthatjuk a valós távolságot, közelről szemlélve egy motívumot a távolabbi, mondjuk 1:100-as épület még távolabbinak fog tűnni. Azonban a vasút közvetlen közelében elhelyezett épület esetében ez a "csalás" nem szerencsés.

 

Ez sajnos pont vasút melleti épület. H0 van rá írva de ha ez télleg pont H0 akkor bennem lehet a nagyon nagy hiba.

 

EVM

Ha jól néztem a katalógusukat akkor ez egy nyíltvonali őrház.Az eredeti épület(10,8mx6,7mx5,4m) is a valóságban ilyen kicsi.Ha megnézed a MÁV -os nyíltvonali őrházak is kisebbek mint a többi épület.De lehet benne egy kis "csalás"is,mint minden modellező cégnél tettenérhető

 

Ebbe biztos van leginkább az ajtók ablakok méretéből adódóan.

 

Köszönöm a válaszokat!

Előzmény: EVM (85410)