padisah Creative Commons License 2011.06.05 0 0 15983

tönkrement az egyik aksim :(

terhelve (és kissé lemerítve) 8 V-ot mértem rajta

 

frissen töltve terhelve is 12,5V-ot mérek rajta, de ez nem tudom meddig tart, nem sokáig, mert a munkából visszaúton már látványosan esik az áram

 

most jön a dilemma hogy milyet vegyek, ebből a fajta 18Ah zárt riasztóaksiból nem volt valami sikeres sorozatom, az egyik aksi bírja, az terhelve is 12.65-ös feszültséget adott le, a párjából viszont már kettő tönkrement

 

az egyik, olcsó megoldás hogy veszek még egy ugyanilyet, és megpróbálok még jobban odafigyelni, hogy ne tegyem tönkre, de az az érzésem hogy ezek egyszerűen nem valók erre a feladatra, se a rázkódást se a nagy kisütőáramokat nem bírják

 

a másik hogy veszek spirálcellásat - kipróbálni

viszont ezek egyrészt sokkal drágábbak, másrészt nincs olyan ami a meglévő 18Ah mellé párba rakható lenne, 8Ah a legnagyobb, és az kerül 12 ezerbe, nem lenne nyerő ötlet ezt tönkretenni azzal hogy rendre jobban kisül mint a másik

 

kettőt nem tudok és nem is akarok belőle venni, az nagyon drága lenne, és macerás kezelni, vagy a meglévő jó aksit kéne kidobnom. Ez azért lenne jó, mert a spirálcellás aksik kifjezetten a nagy kisütőáramokat és a rázkódást bírják jobban, ez a specialitása. A ciklikus üzem viszont lehet hogy már kevésbbé tetszik neki.

 

aztán találtam exide 12V GF-Y-F 14Ah illetve 22Ah

 

http://www.sigton.com/termekek/kiegeszitok-tartozekok/akku-elem-akkutolto/ciklikus-olomakku-exide-gf-y-f-12v-22-ah.php

 

illetve a Conrad-nál is lehet kapni

ez speciális ipari, ciklusálló akkumulátor, ez az igazi gél,vagy zselés aksi

viszont ez 4x annyiba kerül mint a VRLA, a 22Ah 39 ezer forint, a másik is 34 ezer