zsuzzzs_ Creative Commons License 2011.06.03 0 0 1054

Sziasztok!

 

Szeptember óta vagyok d5000 "gazdi" :) de bőven akad még rejtély a géppel kapcsolatban. Most hirtlelen 2 dolog van, ami különösen piszkálja csőröm, hogy nem találom / nem tudom.

Az egyik, hogy be lehet-e állítani valahol, hogy ne kezdje minden egyes kártyabehelyezéssel újra a számozást, tovább megyek, esetleg ha az a szám lenne a kép neve, ahányadik expo a vázzal, az tökjó lenne. Ti nem tudjátok véletlenül, hogy ezt be lehet-e állítani, és ha igen, akkor hol?

A másik dolog, hogy szeretnék sorozatot lőni vele. Nem automatát, nem exposorozatot, szimpla egyszerű sorozatot, és olvastam, hogy raw-ban 10-11, jpegben akár 100 képet is tud egymás után a 4kép/mp idővel. Nekem viszont még jpegben sem megy 4-nél több, próbáltam már egymás után nyomkodni, meg folyamatosan is, és sehogysem lett több. Van erre is külön menüpont? Mert én csak az automatára találtam, de az kevésbé izgat. Vagy van valami beállítási feltétele?

Az esetek túlnyomó többségében full manuálban használom a vázat, sokszor még az obikat is.

Előre is köszi a válaszokat, és bocsi ha nagyon bárgyú...