dube/1 Creative Commons License 2011.06.02 0 0 15953

           A Gas-Boards honlapjáról azoknak, akik akku vásárlás előtt állnak:

    A hivatalos dokumentációk szerint a Lithium-Polymer (LiMn2O4) akkumulátorok ciklusállósága >1000, a Lithium vas-foszfát (LiFePo4) akkumulátorok ciklusállósága pedig ~2000.

   Bár a LiFePo4 ciklusállósága a kétszerese a LiPo-nak, ez méretére, súlyára is igaz.

   A legelterjedtebb alap Li-ion akkumulátor (ciklusállósága >500) lehet a legrosszabb választás, mivel drágán vettünk egy nagy és rövid élettartamú akkumulátort....

   Li-Polymer: nagyon kicsi, nagyon könnyű, nagy teljesítményű, "rövid" élettartamú. Ez egy "sportkocsi".

   LiFePo4: "normál" méret és súly, kétszeres élettartama van a sima Li-ion akkumulátorokhoz képest. Ez egy "átlagos".

   Li-ion: a jelenleg legtöbbet gyártott és legelterjedtebb akkumulátor fajta az ólom után, ám a LiFePo4 akkumulátorral azonos méret és súly mellett (és általában azzal közel azonos áron megvásárolva) FELE ANNYI AZ ÉLETTARTAMA!!! Ez egy "nem tudtam, nem mondták, megvettem".

   Én maradok Szilikonos akkuknál (Laci most ne figyelj ide!); nekem az ilyen úri huncutságokra nem telik!