Joke84 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 27839

Sziasztok.

 

Gondoltam míg friss az élmény megosztom Veletek hogy jártam. Reggel szokásomhoz híven megnéztem, hogy minden rendben van-e a medencénél. Hát sajnos nem! Ahogy közeledek hozzá, hallom hogy valahol folyik a víz. Belenéztem az aknába és elég magasan állt benne. Sajnos az egyik csövem megadta magát. Még a régi papírszivattyúhoz adták és mivel 38-as, de van hozzá egy ilyen gumigyűrű ami leszűkíti 32-esre, ezért tökéletes a homokszűrő meg a 32-es toldó közé. Sajnos már az egyik felén keletkezett egy törés, ezért le kellett vágnom belőle, de úgy nézett ki, így is jó lesz. Mikor összeraktam, nem volt törés, nem is csöpögött. Ma reggelre pedig a toldás után közvetlenül el volt törve a cső és ott folyt a víz. Hogy mitől adta meg magát és pont ott, nem tudom. Arra gyanakszok hogy mikor összesereltem, nem bírta az erőltetést, de az már egy hete volt, szóval miért csak most jelentkezett? Na a lényeg, hogy ha minden igaz, a szivattyút már nem érte el a víz( Bár nem vagyok benne 100%-ra biztos, pedig elég rendesen megemeltem). Most keresnem kell olyan csövet, ami 38-as, de ezzel a gumigyűrűvel le tudom csökkenteni 32-esre, nincsenek rajta gyűrűk( hogy a billincs ne nyomja szét) és méretre vágható. Ja és persze rugalmas legyen...

 

Elég sok víz elfolyt a medencéből, de bele sem merek gondoloni, hogy mi van akkor ha ez esetleg este, vagy olyankor történik, mikor nem vagyunk itthon.