papesz28 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 4426

nem is tudom hol kezdjem, meg próbálok sorba menni, mert azért kötekedő kérdést kaptam eleget:)))))

 

szabvány nem írja elő csak a kazánom garancialevele

érdekes mert hasonló rendszereket már raktunk össze 1millió Ft-os vizes kandallóval, amin hivatalos beüzemelési jegyzőkönyvvel ( amit a cég kirendelt alkalmazottja ír alá ) él csak a garancia, és még a beépített gyári visszahűtő kört sem kötöttük be, még azt is átvették, és megkapta a garit, jah és "zsebpénz" nélkül

 

a 40°C még nagyon messze van a 60°C-tól de a tartályból visszaérkező még messzebb

hamegy a szivattyúd hanem, hideg vizet kap a visszatérőd (most azt hiszem megfogtál lehet nem is kell a szivattyú sem a rajzodba)?

lehet hogy messze van,de kérdem én ahol a tűz nem éri a víztér falát, pl a víztér alján, ott hány fok van, mert hát a visszatérő oda van bekötve, és felfelé melegszik,nem csap vizet engedek be, hanem már egy "előmelegített" vizet,ami felfelé haladva melegszik ott ahol a konkrét tűztér van, vagy ezt sem jól tudom?

na már most ha alulról van ideje felmelegedni, akkor milyen hősokkról beszélünk???

 

a másik ha 40°C-nál elindul a szivattyú, mert a tartály hőmérséklete még alacsony,akkor még olyan nagy hőközlés nincs, mivel ha begyújtasz, akkor nem intenzív a hőleadás, ha lassan emelkedik a víz hőmérséklet, és a szivattyú elindul, nem beszélhetünk sokkolásról,és ha 40°C-nál elindul,akkor a visszakeverő szelep sem csinál a 40-ből 60-at, vagy addig melegíti????

 

Kérdezd meg az öntvény kazánokat a szabványról. De a lemez kazánokat is kérdezheted mondjuk a kondenzálásról.

nem tudom, már pár rendszert átadtunk ,még garanciával is

főképpen kandallókat,de gondolom a kazán sem működik másként ( bár tuti erre is kapok lehülyézést)

begyújtásnál mivel nincs meleg víz előre bekészítve a kandallóban,bizony lehetett kondenzálódásra utaló vízcseppeket látni,mert mint kihangsúlyozom hideg benne begyújtáskor a víz, de ahogy melegszik ,és a szivattyú megfelelően elindul és működik a vezérlés segítségével,később már nem látszik,nem kátrányosodik,csak vízes fa esetén,de az hadd ne legyen az én hibám:)))

Ha bármi olyan jellegű probléma lenne vele, amiért itt most csesztettek,akkor elhihetitek, hogy nem úgy csinálnánk, mert nincs annyi feleslegesen kidobandó pénzünk , hogy a hibákért fizessünk.

 

Ezenkívül a rendszereinket, mindig úgy alakítjuk ki, hogy ha intenzív tüzelés közben elmegy az áram, egy gravitációs visszahűtés mindig meglegyen, vagy ha nem megoldható, és a gari előírja pl 90°C-os biztonsági behelyezését (EdilKamin), akkor is a visszahűtés mindenféle jó masszív összegekért megvásárolható berendezés nélkül pusztán kihasználva egy-két fizikai jelenséget (pl.: vákuum),megoldott 

 

 

Az a baj,ha vki megpróbál egyszerűsíteni egy rendszert, nem a megszokott, esetleg néha jó marketinges szöveggel ellátott dolgokat alkalmazza , akkor az már csak hülye lehet Hisz azért valljuk be ezek a berögződések nem kis összegekkel párosulnak,viszont mi sajnos nem szeretjük az embereket lehúzni olyan berendezések árával,amit némi gondolkodással és kísérletezgetéssel ki lehet hagyni

 

de a garancia , és más probléma , ami esetleg ebből adódhat, hadd legyen már ami bajunk

 

 



Előzmény: Blue_Sky_007 (4423)