KömKel Creative Commons License 2011.05.27 0 0 2059

Nekem még mákom volt a 2009ben kezdett épitkezéssel, és azzal, hogy nem kaptam ellenőrzést...

Bár a magasépitő technikummal a kőműves és az ács melókat ki tudtam volna magyarázni, de a villanyszerelést-gépészetet már rohadtul nem. Márpedig mindegyik kitűnően működik.

 

Én megértem a feketemunka elleni "harcot", de az épitőipar mindig is ennek melegágya volt. Egyszerűen akkor a segédmunkások és néha sajnos a szakik között is a fluktuáció, hogy szinte hetente kellene embereket ki-be jelentgetni. Meg persze adózottan már a segédmunkás munkaereje sem mindegy, hány lapátot támaszt a munkaidőben.

 

Mondjuk egy utcával arrébb látok egy kalákás épitkezést. A "főnök" egy egyetemi diplomás (nemtommilyen szak) idősebb ürge, a fiának épiti a házat. 

Nap mint nap ott megyek el, és eddig a következőket láttam (már direkt figyelem):

- alapozás szélessége 40 cm, mélysége 80

- a 3 sor zsaluköves lábazatba nem rakták bele a vizszintes vasakat

- lábazatba töltött föld erősen szerves tartalmú volt, a tömöritését nem végezték el

- a feltöltésre rakott kavicságyazat 5-10 cm lett

- a vasalt lemez a tetején kevesebb mint 10 cm vastagságú. L alakú házról van szó, nagyjából 5 méteres fesztávokkal. Középen van egy leendő vb pillérnek égnek meredő vasalás. Viszont a válaszfalak alatt sehová nem raktak pluszvasalást, vagy alulbordát. A háló 6-os, egyrétegben

- a falazat Porotherm HS Profi, habbal ragasztva. Az első sor falazat van lerakva, és a bitumenes szigetelést kihagyták alóla

 

Ez tehát a rossz példa a kalákás épitkezésre.

Gondoltam szólok nekik (még a zsalukőnél), de ők is abba a kifőzdébe járnak zabálni, ahová én is leugrom délbe, és a büfés nő szerint a faszi nagyon nagyképűen hencegett az egyetemi diplomájával, és azzal, hogy minden ő(k) fognak csinálni a házon. Ha meg nincs egy normális femüje, akkor igy jártak...

Előzmény: Zolysys (2058)