lasnagy Creative Commons License 2011.05.25 0 0 6320

Szaisztok!

 

Egy ideje, már szenvedek amiatt, hogy a keresztbordákon az úton furcsa fémes rezgés hallatszik.

Először arra gyanakodtam, hogy a fékbetét mozog a helyén, mert az előző autóim alapján olyasmi hangja volt.

Levettem a kereket, megnéztem és arra jutottam, hogy az rendben, és neki álltam kötegelni mindenféle műanyagot, lökhárítót, motorháztető kárpitot, levettem a stabilizátort, hátha az kopog annyira ki van, de semmi.

Aztán mikor már kezdtem elhinni magamról a család azon kijelentését, hogy csak bebeszélem magamnak, kiderült mi az ok.

Ha belerúgok talppal érzéssel az első kerékbe, akkor  hallatszik, hogy a féknyereg test külső villás része hozzá ér a külső betét hátuljához, az rezeg be és kattanik.

A betéteimben még van kb 2mm a cseréig.

A fék tökéletes, fékolajat tavasszal cseréltem, de már előtte is hallatszott.

A gyári betét hátulján egy fém lap van ráragasztva, ha valami rugalmasabb anyagból lenne, akkor semmi gond nem lenne.

Lehet venni valami pasztát a betét hátuljára ami elvileg a nyikorgás megelőzésére van, de szerintem erre is tökéletes lenne.

Ránézésre semmi káros hatása nincs, csak a hangja kellemetlen, mintha le akarna esni a féknyereg.

Valószínűleg idő előtt cserélem a betéteket, aztán meglátjuk.

 

 

 

Más:

Rendeltem stabilizátorokat. A legtöbb alkatrészesnél kettő fajta található.

Ami van az a 220mm hosszú, ami nincs az a 285mm golyóscsap középtől, golyóscsap középig(314mm a teljes hossz).

Nekem persze a hosszabbik kellett volna, de a rövidebbet rendeltem, mert nem mértem le én állat, és küldhettem vissza.