dube/1 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 15696

      Peti barátunk elfelejtett válaszolni az 5A-s szilikonos töltőre feltett kérdésemre!

   Időm és lehetőségem adódott arra, hogy kíváncsiságomat kielégítsem; megosztom Veletek az eredményt!

   Én is vettem egy ilyen 5A-s töltőt, az SP20-12-s pakkal, be is mértem annak idején, hogy 5A-rel kezdi a töltést!

   Tesztelnem kellett egy ócska 12A-s pakkot élőben, a robogómba téve, az 1kW-s motorral terhelve!

   Ez a kidobott pakk feltöltés után 12 km-s hatótávra képes úgy, hogy a tempót 25-30 között tartom és csak finoman gyorsítgatok (mégis feltünt, hogy jobban gyorsul a súlycsökkentés után a masina)! Vannak természetesen emelkedők is errefelé, azokat sem kerülhetem el!

   Amikor az akku-védelem letilt; töltőre teszem a gépet. Tegnap bekötöttem az ampermérőt: a töltés megkezdésekor 5A-t mutatott, egy óra elteltével 4A-t, a 80. percben a töltő átkapcsolt a kiegyenlítő töltésre (gyakorlatilag a töltés befelyeződött)!

   Még annyit, hogy végig figyelemmel kísértem az akkuk hőmérsékletét; egyáltalán nem melegedtek!

   Lehet, hogy ez a nagy áramú töltés csökkenti az akkuk élettartamát, de ezeket az akkukat már egyszer kidobták; így nem kár értük. Most egy kispénzű emberen akarok velük segíteni, s csak azért tesztelem, hogy ne mondhassák, hogy szemetet adtam!