MageGuild Creative Commons License 2011.05.20 0 0 317

Persze felmerül a kérdés, hogy egy Végtelen bölcsességű, mindentudó lénynek mi szüksége lehet az önmagát becsapó, vaskalapos fundikra..... Ha valaha is elképzeltem őt, úgy véltem, hogy neki inkább szabad és tiszta elmékre volna szüksége, akikkel talán társaloghat is.

 

Vagy képzeljük el, hogy a fundi felmegy a mennybe. Ott ül Isten lábánál, aki egyszer csak így szól:

- Na és mit szólsz az én Evolúciós gépezetemhez?

Erre a fundi:

- Ááááá, a hitetlenek minden hazugságra képesek voltak, csak hogy eltántorítsanak tőled engem.

Isten:

- De az Evolúció az én művem, kedves teremtményem. Nem akartam bajlódni minden faj egyenkénti megtervezésével, ezért egy sokkal egyszerűbb megoldást ötöltem ki. Jajjj... ne is dícsérj, tudom hog nagy húzás volt..... :)

Erre fundi:

- De az Evolúció hamis! Olyasmi nincs és nem is volt soha!

Isten:

- Nyugodtan hidd el nekem, igenis volt Evolúció!

Fundi:

- Ez butaság. Az Evolúció egy képtelen elmélet.

Isten:

- Kétségbe vonod a szavamat?

Fundi:

- Nem, én az Evlúciót vonom kétségbe.

Isten:

- De hát én csináltam az Evolúciót!

Fundi:

- Ááááá hagyjuk ezt. Isten útjai.... vagyis a te útjaid kifürkészhetetlenek.

 

Isten erre csalódottan vállat von:

- Jól van hagyjuk.... akkor inkább menjünk pinpongozni.

Aztán Isten mérhetetlen méltóságban, de végtelenül unatkozó tekintettel felállt trónusáról és elindult a pinpongasztal felé..... közben azon rágódott, hogy bárcsak felhozhatná maga mellé azt a sok hitetlen ateistát a pokolból. Velük legalább el lehetett volna beszélgetni. De hát ebben is, minden másban a Sátán járt jobban....... :D

Előzmény: Törölt nick (306)