ghepard Creative Commons License 2011.05.17 0 0 3689

A helyedben óvatosabb lennék a légzés ilyen fokú leállításával ez már szerintem életveszélyes.Nemrég láttam a tv-ban egy esetet hogy az alvászavar is okozhat pitvarfibrillációt.

 

Mondom, hogy nem azt csinálom. Legutóbb 4 éve és most kétszer, két egymásutáni napon. Azelőtt 15-20 évvel ezelőtt próbálkoztam vele, mikor talán a legjobb kondiban van az ember. Nyolc éve meg a melóbamenet (mikor mérem, hogy milyen messze megyek 3 lélegzetvétellel) nem tartom vissza a levegőt, hanem lassan eresztgetem (de nem szívok be, csak aztán kétszer a legmélyebben). Így tehát a széndioxid talán távozik. A trükk az, hogy a kicsi hangkiadásokkal, itt ott rezdülésekkel elérjem, hogy ne az oxigén menjen ki (ami még nem használódott fel). Na ez valahogy kezdett el februártól egyre jobban sikerülni. Majd holnap meglátom megint mi lesz, tegnap 17 méter mínusz, ma már csak 2 méter mínusz. Holnap? Majd meglátom, szerda lesz, a harmadik nap. A mélymerülő versenyek mondjuk veszélyesek, mert ott nem lehet ugye levegőt venni a víz alatt, ha nem tudsz feljönni elájulsz, de megmentenek. Olvasom, hogy erre talán még nem is volt példa. Azok nagyon edzett emberek és érzik, hogy meddig mehetnek le, hogy aztán fel is tudjnanak jönni a víz felszínére.....

 

Neked is van alvászavarod, nem tudsz elaludni rendesen és aludni se, pihenni se?.....

Előzmény: Fekete bárány 43 (3686)