ghepard Creative Commons License 2011.05.16 0 0 3688

A www.tminfo.hu oldalon találsz róla sok sok infót. De azt valóban még ott se találni, hogy pontosan hogyan kell csinálni. De a kisérleti eredményekről van ott számos megdöbbentő adat.

 

Hát ha az életveszélyes volna, már rég nem élnék, de nem csak én, hanem az a 60 millió ember is, aki hogy űzi ezt a "sportot" a világban.  Nekem meg már amúgy is a másvilágon kellene lennem, de még itt vagyok és jól érzem magam. Persze fogalmam sincs, hogy meddig. Hány búvár van, aki légzőpalack nélkül merül és filmezik perceken át a vízben. A mélymerülő rekordtartók pedig nem is tudom hány percet vannak a víz alatt és 100 méter alá mennek légzőpalack nélkül. A szívük 6-ot ver percenként stb. A bálnák is lélegeznek, mégis egy lélegzetvétellel 40 percig is kibírnak úszkálni. És mikor feljönnek egyetlen kifújás és szippantás után megint képesek alámerülni. Hogy 200 évet is élhetnek, lehet ezért is - na meg azért is, mert énekelgetnek maguknak sokat. 160 dB-les hangokat (énekeket) hallatnak. Egyébként a vízben könnyebb, mert nagyobb a nyomás a testre és a víz le is hűti az embert és így kevesebb energiát fogyaszt el és jobb hatásfokkal működik.

 

A belinkelt oldalon is olvashatod, nem lesz ott semmiféle oxigénhiány - hanem a sejtek másképp fognak működni. Nem megerőltetéssel, hanem lassan lassan nyugodtan el lehet jutni odáig. És az akkor nem megerőltető....

 

Hát akkor valamikor egy cipőben jártam veled. Én is alig tudtam lélegezni az orron át. Le is írtam irományomban. Majd mindig taknyos voltam és szinte bármitől fuldokoltam. Akkor jött az ötlet, mi lesz ha teljesen kifújom a levegőt (ez volt úgy 30 éve), fogok e akkor is fuldokolni, könne e a köhögőgörcsök. Hát legnagyobb meglepetésemre azt értem el, hogy lenyugodott. Persze nem ment az ilyen egyszerűen, de sok gyakorlás után, lassan lassan jobb lett. És 2003-tól minden jobb lett......

 

Hát az az eszükbe jut, lehet ezért is szem előtt tartják, hogy legyenek beteg emberek. Mert mi volna, ha minden igyekezetük az volna, hogy ne legyenek beteg emberek és netán sikerülne is nekik. Pedig az nem is rajkuk múlik........

Előzmény: Fekete bárány 43 (3686)