MadCow007 Creative Commons License 2011.05.13 0 0 989

Lehet ennyire félreérthető voltam de akkor újra nekikezdek.

Talán sikerül most mindenkinek megérteni és a kérdésemre választ adni.

Kiválasztva a helyszínt, kimegyek éjszaka a területre.

Gépet állványra vágom, mindent manuál módban használok.

Én állítom be a zársebességet, rekeszt. VR, autófókusz ki.

WB,ISO-t fixen beállítom, minden gép menüjében lévő kép módosító funkciót offolok.

Rákötöm a laptopom és lövök pár tesztképet, hogy tökéletesen lássam , hogy a kompozició is jól sikerült e.

Ha minden jó, elindítom az időzítőt és órákon keresztül készíti a fotókat.

Jobb esetben kapok 7-800 képet így.

Mivel a téma egész fotózás alatt ugyan az így mázlista helyzetben vagyok, hogy elég csak az első képet szerkesztenem és ra tudom szinkronizálni a többi fotóra is.

Így az összes fotóm szerkesztett lesz és 30%al jobb!

Na de itt jon a gép hibázása.

Hiába fix a záridő és minden manuál módban van még is néha de inkább sűrűbben néhány kép elcsúszik.

Nem titok, ezeket videó szerkesztő programmal vágom össze és egy csodálatos filmet láthatsz.

kb5-6 órát 1 percben.

Sajnos a hibázás miatt a film vibrál. Ennek oka az az elcsúszás amit már említettem.

És még azt sem mondhatom, hogy mindig 0.25 el csuszik el es sajnos nem is mindig pluszba, néha lefele téved.

De ez a nagy elcsúszás 30seces zársebességnél jelentkezik.

És itt jön a kérésem, mert 7-800 képet átlapozni és szemre összelőni, mikor merre csúszott nem 1xrü, mivel az ember szeme is jojózni kezd egy idő után + Raw ban fotózom így még az erős asztali gépemen is idő a jobbra balra lapozgatás  a képek között.

És mivel a végcél 3-4perces film, így több ezer képről beszélünk.

Gondolom sejted mennyivel pontosabban és mennyi órát, vagy napot megspórolhatnék azzal, ha a hibás képekre az előtte lévő pontosan exponált fotó histogramját és csak azt rászinkronizálhatnám.

Így az elcsúszás ki is lenne javítva és pont hogy a minőség szemelőt tartása miatt jobban örülnek ha az egyezés tökéletes lenne.

Na ezért kerestem olyan programot ami képes két kép közt leszinkronizálni a histogramot.

 

 

 

 

 

Előzmény: ceruza_elemér (987)