ghepard Creative Commons License 2011.05.13 0 0 3683

Hát az orvosok nem nagyon fognak csak úgy magyarázkodni, persze ha megfizeted (inkább találósabb, lefizeted), akkor mondhat egypár dolgot. Alapból nem fognak maguk ellen menni, hisz tanult emberek. Tudják, hogy akkor elveszne a glória - nem Ők tehetnek arról, hogy beteg vagy, de a másik oldalon - az Ő érdemük nem olyan nagy a gyógyulásban, mint az emberek 99%-a hiszi. A gyógyszerekről meg nagyjából semmit se tudnak. nem is Ők tervezik, állítják elő és kisérletezik ki. De sokszor még az emberek is kisérleti nyulak tudtukon kívül. Van erről egy nagyon megrázó könyv: John Virapen - Mellékhatás halál. 35 évig dolgozott a szakmában (gyógyszergyártás) és évekig egy gyógyszergyártó óriáscég élén is állt. Tehát tud olyan dolgokat, amiket az orvosok se tudnak. Hogy miért tálalt ki, azt a könyvből meg lehet tudni. Nagyon fejbevágó. Látom a sok megrázó esetet a környezetemben - a gyógyszerek miatt.....

 

Nekem most olyan 53-55 a normális. Sok mindentől függ, mint írtam még a Holdállástól is. Ez nem vicc. Ez ismert tény. Egész 45 éves koromig 52 volt a normális. Aztán kezdett több lenni. Akkoriban nem mértem minden nap csak itt ott. 1999-től mérem folyamatosan, mert odafigyeltem, hogy növekszik lassan lasan. 2002 végén már 60 fölött volt (62-63). Aztán jött az a dolog, amiről fecsegek - a rezgések. Nagyon nyugtató volt észrevenni, hgy kezd lejjebb menni. Lement egész 53-55 köré, na ez már egész jónak néz ki 59 éves fejjel. Pénteken, tehát a foci utáni napon 56-59 szok lenni. Ez természetes, hisz a foci nagy terhelés és kezd regenerálódni. De volt olyan is, mikor pénteken 51 volt, másnap megnéztem a naptárat, ja holdnegyed volt éppen. De ez ritka eset. És ha szerda esik holdnegyedre, akkor könnyen rekordot is dönthetek. Mert szerda a harmadik nap a héten. Szombat és vasárnap nem végzem el a mérést a lélegzéssel, így hétfőn gyenge (de, ha pont holdnegyed van, akkor egész jó stb). A harmadik próbálkozás pedig a legjobb szokott lenni. Ez pontosan így van a légzésvisszatartásnál is. Ma éjjel meg se próbáltam, mert tegnap nagyon meleg volt és a focin jól kinyírtuk magunkat (az intézet hőmérője 28 fokot mutatott). Na meg 22 perc kell hozzá, mert kb 4 percig bírom már és a két mérés között 3-5 perc pihenés kell, hogy jobb legyen a másik, majd a harmadik nekifutás. Erre se éjjel se nappal nincs türelmem. De azért az a 4 perc 20 mp nagyon feldobott és most már az 5 perc se tűnik lehetetlennek.

 

Nekem már kb 23 kullancs csípésem volt, sokszor csak másnap, vagy harmadnap vettem észre. De sose mentem vele orvoshoz. Magam vettem ki és ha nem sikerült, akkor a lábai bent maradtak. Nem volt idegem felvágni, hogy kikaparjam. Eddig egy se volt fertőző. Az is lehet, hogy volt, csak nem fertőzött meg, mert hiszem, hogy az immunrendszerem mostanában egész jó. Hisz az tényleg az enyém, mert abszolút semmit se szedek és így valamit tudhat, megtanulhatott - megtanulhatták a sejtek......

 

Nekem nappal is csak 54-57, éjjel 53-55, de leszokom vinni 51-re is és aztán órákig tartja ezt a szintet. Igen ilyen alacsony az élsportolóknak van. Két út van, hogyan érhető ez el. Az egyiken mentem 45 évig. Most a másikon megyek, ami egyszerűbb és nem nyír ki. Az egyik út, hogy úgy növeled a terhelést, hogy sokat futsz, emelgetsz stb. Ez növeli a színdobogást is, akár 200 fölé is (és biztos a vérnyomást is). Az afrikai távfutók könnyűek (némelyik 60 kilós sincs) és sokan edznek magas hegyekben. Ezeknek nyugalomban a pulzusuk 30 alatt van. De a nagy terhelés miatt nem biztos, hogy  sokáig fognak élni. És az élsportolók se. A másik út a fordítottja. Minél kevesebb terheléssel elérni ugyanazt. A rezgések következtében is mozog a test, mégpedig minden sejt kivétel nélkül. Még azt is el tudom érni, hogy a rezgésektől csökken a pulzus. Itt is jobb lesz az anyagcsere - de mivel nincs terhelés, nem lesz lerakódás se. Ami ugye a futásnál nagyon is van és egy bizonyos idő után nem bírja az ember - ha nem hagyja abba, meghal....... Mérésekkel igazolva van, hog a TM hatásosabb, mint a mély alvás. Erre a kisérletre nemrég találtam rá. Majd bepötyögöm később.........

Előzmény: Fekete bárány 43 (3682)