ghepard Creative Commons License 2011.05.11 0 0 3679

Tudom, mire gondoltál. Már most is vannak olyan klinikák, ahol van ez. Találtam vagy 3 éve egy cseh oldalon. Fent is van a topikomban. Kb így: a doki USA-ban is tanult és onnan való progit használ. Az ember odamegy lábtöréssel és gipsz helyett valami rezgés kiadót adnak majd neki. Ott megkérik, hogy ezt meg ezt hangoztassa, így meg így, közben mindenfélét mérnek itt ott. Nem tudom mit, mert a riportban nem számolt be róla a doki. A frekvenciák alapján aztán behangolnak egy készüléket, amely az ember saját hangszínét kezdi valahogy  utánozni, vagy a felvett hangot ismétli csak, ami a doki szerint és a mérések szerint a legjobb hatást eredményezheti. Hogy ezt teszik a töréshez közel és ott rezeg állandóan. Valahogy úgy emlékszem, hogy 4-5 napon belül rá lehet állni. Na ez hihetetlenül hangzik, de mondjuk én el tudom képzelni. Én is sok ütést meglepő gyorsan kikezeltem. Na de az biztos jó sok pénzbe jön a páciensnek is, mosolyogtam is, mikor olvastam. A saját hangját fizette meg............

 

Nem gazdag akarok lenni, hanem egészséges és elégedett. Nem az a boldog, akinek a legtöbb van, hanem az, akinek a legkevesebb is elég.........

 

Igen, nem olyan egyszerű ráérezni a jó szavakra, jó erősségre, jó magasságra stb. MAjd minden ember más, egyik szereti az édességet, másik a savanyút, harmadik stb. De egymaga az ember is változik, néha nem ízlik az édes, néha a hústól hányingere van, néha a savanyú utálatos, néha ez ízlik jobban, néha az. Ezt érezni lehet és aztán azt is, hog megy a másik felé. A rezgésekkel is így van. Sokszor elkezdek valamit dúdolgatni, nyugtat, de ott belül azért minden dolgozik, csak máshogy már egy kicsit és akkor csak úgy magától a dúdolás is átcsap más szavakba, más erősségre stb. Csak hagyni kell és morogni valamit itt ott. Persze lehet tudatosan is ezt vagy azt - de az már kényszer, és ha lenyugszik az ember, úgyis átvág, ami belülről igyekszik.

 

Majd még írok, hogy ezeknél nagyon fontos, hogy hogy alakul a légzés. Mert én nem visszatartom a levegőt, hanem a hangkiadásnál szépen lassan egyenletesen megy kifelé. Most beszámolok arról, aminek nem mertem nekimenni, hogy ne vegye el a kedvemet, de ma nekimentem.............

 

Most igencsak felfigyeltem, hogy minden javul bennem és a valaha elért rekordjaim is veszélyben vannak.  Mint írtam, februártól éjjel is próbálok egy kicsit rezegni, nem hanggal, mert a feleségem agyoncsapna. Hanem csak úgy, minden ami az eszembe jut, persze lazán, nem győzök csodálkozni. Azóta minden héten jobb és jobb eredményt értem el (továbbmentem 3 lélegzetvétellel). De sose próbáltam, hogy meddig tudom visszzatartani a levegőt, mennyi ideig. Mert gyalog menve nem az időt mérem, hanem a távolságot. Régen viszont sose csináltam ezt. A 30-as éveimben elértem a legjobb időmet, sok sok gyakorlás után. Persze akkor nagyon jó kondiban voltam. Ez 3 perc felett volt, egész pontosan 3 perc 7 mp. Tehát 187 másodperc. Úgy 4 éve pár nap erejéig nekimentem és 2 perc 36 mp-ig jutottam. Mondom ez nem is olyan rossz 55 éves fejjel. Akkor átfutott rajtam, hogy a 3 percet már sose fogom elérni, hiába, öregszem. Nem is igen akartam ennek nekimenni, hogy ne vegye el a kedvemet. Na meg ahhoz legalább 10 perc kell. Nappal nem tudom, hol álljak meg, vagy inkább üljek. Éjjel meg azt gondoltam, hogy utána nem fogok tudni elaludni (de ma megcsináltam és el is tudtam aludni). Mert harmadszorra a legjobb, ritkán negyedszerre. Na most ma nekimentem. Teljesen érthetetlen, hogy első nekifutásra (már az első napon) 3 perc 46 mp lett belőle. Többet nem is írok, mert még most sem tudom felfogni, hogy ez mit jelent. Most van olyan érzésem, hogy ezt túl fogom szárnyalni. Ha nem holnap, akkor holnapután. Ha akkor se, akkor valamikor...... Na ettől a szemem is fejlődött, észrevettem.............. Csak úgy megjegyzem, ma megint vagy hét métert adtam a rekordomra (a múlt hét szerdaira, érdekes ma is szerda van), a jobban megdöbbentő, hogy a másikra (amit most már kevesebb mint 100 méter után megint csinálom, tehát kevesebb az idő is, hogy kifújjam magam) ugyanakkor túlszárnyaltam kb 15 méterrel. Na ezt majdem nem hittem el...... Érdekes dolgok.............

Előzmény: Fekete bárány 43 (3678)