I3EI\ICE Creative Commons License 2011.05.10 0 0 49845

100%, hogy nem életveszélyes a macskákra? Én még kölyök koromban nyúltam egyszer kíváncsiságból villanypásztorhoz, és igen durván megrántott, mai napig emlékezetes élmény. HA ehhez hozzáveszem azt, hogy a macska elég kicsi állat egy emberhez képest... Oké, hogy az áramütés után elszalad, nem sül oda a dróthoz, de nem lehet hogy 1-2 órával később meghal?

Szintén gyerekkoromban volt egy olyan elfoglaltságom, hogy nagy kapacitású elektrolit kondenzátort egy pillanata bedugtam a konnetorba, ami aztán pár perce eltárol egy hasonló élmény, mint ha az embert közvetlenül a hálózati feszültség ütné meg, de csak egy tizedmásopercre. Na most én ezt felelőtzlenül kipróbáltam egy tengerimalacon (hangsúlyozom, a villapásztorhjoz képest ez csak egy kis bizsergetés volt, ezért sem gondoltam, hogy ekkora baj lehet ebből), aki akkor nagyon megszaladt, de kb 2 óra múlva elpusztult. Persze azóta nem kísérletezek állatokon árammal, de mindebből kiikndulva kicsit aggódom a villanypásztorozott macskákért...

Én szeretem a macskákat, nálunk most van 5 a háznál, mégse láttam még rá példát, hogy loptak volna a tavakból. Sokat ólálkodnak ugyan a parton, de egyenlőre sikertelenül...


VAlahol lentebb az is elhangzott, hogy a légpuskás lövöldözéstől nem lesz bajuk. Hát nekem nem egy macskám jött már úgy haza, hogy légpuskatöltény volt a bőre alatt, ami rendszerint pár hétig ott vesztegelt a börük alatt, aztán valami fertelmes szőrhullós gennyegdzős folt közepén egy megfelelő méretű lyukon át távozott, ahol kilátszott az állat húsa, és körülötte a bőr is kopasz volt. CSúnya látvány is volt, mormoltam magamban jókívánságokat a légpuskás perverzeknek, de azt se hiszem, hogy ha pár hétig vagy hónapig a bőr alatt vándorol pár gramm ólom, az nem durván toxikus...

Előzmény: ÖregMackó (49842)