Fekete bárány 43 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 3668

Köszi a gyors választ ghepard! Nem ismerem a 3 ujjas vérnyomás mérés technikáját jó lenne ha majd megosztanád velünk.Azt észre vettem viszont én is hogy sokkal kevésbé érzem dinamikusnak a pulzusomat ha kisebb a vérnyomásom.A pulzusomat azért szoktam inkább nézni,hogy épp fibrillálok-e ,ebben már elég jó vagyok.Egyébként 3 ujjal tényleg jobban lehet érezni legalábbis én könnyebben megtalálom illetve érzem a pulzusomat na látod biztos hogy ezt sem köti az orrodra a háziorvos.Őszinte ember vagyok sajnos (ezért nincs barátom)a rezgésekben nem igazán hiszek,neked viszont igen.Úgyhogy próbálkozok vele,persze tudom ehhez rengeteg idő illetve tapasztalat kell.Olvastam olyasmit az interneten,hogy a levegő visszatartás ,vagy hirtelen megerőltetés,hideg zuhany helyesen alkalmazva visszaállíthatja a szinusz ritmust. Félek erről is hiába faggatnám a háziorvosomat.A levegő visszatartás talán kapcsolatban lehet a rezgésekkel.Tudod még mi bosszant? Tapasztalatból tudom hogy a rytmonorm például nagymértékben csökkenti a pulzust is és mit mond az orvos? ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ dehogy arra való a béta blokkoló. Viszont a béta blokkoló meg nagymértékben csökkenti a vérnyomást is ezt is tapasztalatból tudom a háziorvosom mégis furán néz rám mikor ezt megosztom vele .A példabeszéded a szemüveggel nagyon találó és főleg helytálló.A gyógyszer szükséges rossz szerintem az életmód váltás már nem biztos hogy segít egy évek óta kialakult magas vérnyomás betegségen vagy esetemben a pitvarfibrilláción.Az orvosokról nővéreknél még annyit (Tisztelet a kivételnek mert szerencsére vannak még),hogy nem hinnéd el mi folyik egy kórházba ha nem nyomatod a lovetát.3 napig rám sem néztek mert épp hétvége volt.Megmérték a vérnyomásomat igaz,mondá is a nővérke 190/110 na mondom magamba hozzák mindjárt a vérnyomás csökkentőt na azt várhattam ,ugyanis nem volt kiírva neki. A végén csak beszereztem egy másik nővértől egy ilyen összerágós vérnyomás csökkentőt. El is neveztem misis mengelének.

Most nem azért de ha már kifizettem vagy 50 millát (beleszámolva az alkalmazottakét is)beteg biztosításra egy minimális törődést elvárnék.

Előzmény: ghepard (3667)